2013-08-01АПОСТОЛЬСЬКІ ПОДОРОЖІ

До зустрічі в Кракові!

Папа Франциск оголосив місце проведення наступного Всесвітнього Дня Молоді


«Дорога молоде, зустрінемось на наступному Всесвітньому Дні Молоді у 2016 році у Кракові, в Польщі», – цим радісним повідомленням Папа Франциск закінчив своє коротке слово перед проказуванням Богородичної молитви «Ангел Господній», 28 липня 2013 року, яке відбулося наприкінці Служби Божої у Ріо-де-Жанейро.

А перед тим, звертаючись до молодих хлопців та дівчат, Святіший Отець підсумував: «У ці дні Ісус наполегливо повторював вам Своє запрошення бути Його учнями-місіонерами; ви слухали голос Доброго Пастиря, Який вас покликав по-імені і ви впізнали голос, який вас кликав». У цьому голосі можна відчути лагідність Божої любові, відчути красу від того, що ми, разом з усією Церквою, слідуємо за Христом.

Пречиста Діва Марія заступається за нас перед Своїм Сином у Небі, як добра матір, що оберігає своїх дітей. «Своїм життям, Марія навчає нас про те, що означає бути учнем-місіонером», – зазначив Вселенський Архиєрей, додавши, що кожного разу, коли проказуємо молитву «Ангел Господній», пригадуємо про подію, яка змінила історію усього людства – Воплочення Божого Сина. Отримавши від Божого посланця вістку про вибрання на Матір Божу, Вона, не розуміючи до кінця значення цього покликання, повністю довірилася Богові. А після того відразу йде до своєї родички Єлизавети, не затримує отриманий дар виключно для Себе, а йде, щоб ним поділитись, йде, щоб допомогти людині, яка потребувала Її допомоги, – здійснює жест любові, служіння! «Ось, дорогі друзі, Вона наш приклад!» – підкреслив Папа, закінчуючи своє слово.

Отже, ХХVIII Всесвітній День Молоді завершився.

Нагадаємо, що Папа вирушив до Бразилії у понеділок, 22 липня, відлетівши з римського міжнародного аеропорту Чампіно. Після понад 12-годинного перельоту, він приземлився в міжнародному аеропорту ім. Антоніо Карлоса Жобіма в Ріо-де-Жанейро. Церемонія привітання відбулася на подвір’ї палацу Ґуанабара, осідку уряду штату Ріо-де-Жанейро. Там Папа Франциск також здійснив візит ввічливості до Президента Бразилії. З урядового палацу Святіший Отець від’їхав до резиденції місцевого архиєпископа в Сумаре, де проживав протягом перебування у Бразилії.

24 липня Папа Франциск здійснив прощу до Марійського санктуарію в Апаресіді, де очолив Євхаристійне богослуження. Повернувшись до Ріо-де-Жанейро, Святіший Отець відвідав лікарню Святого Франциска з Асижу, де надають допомогу узалежненим від наркотиків та алкоголю, а також убогим тубільцям.

У четвер, 25 липня, розпочалися заходи, безпосередньо пов’язані з Всесвітнім днем молоді. Але перед цим, відслуживши приватно Святу Месу в резиденції в Сумаре, Папа Франциск вирушив до Міського палацу Ріо-де-Жанейро, де отримав символічні ключі від міста та поблагословив олімпійські прапори. Опісля він відвідав одну із «фавел» – бідняцьких нетрів на околиці міста. Ввечері на набережній Копакабана відбулося свято зустрічі молоді.

У п’ятницю, 26 липня, Святіший Отець, окрім іншого, молився з молоддю Хресну Дорогу на побережжі Копакабана.

У суботу, 27 липня, Папа очолив разом з єпископами Євхаристійне богослуження в катедральному соборі святого Себастьяна, яке було присвячене духовенству, чернецтву та семінаристам. Ввечері того дня розпочалося молитовне чування з молоддю.

Наступного дня, 28 липня, о 10-й годині місцевого часу Святіший Отець очолив головне Євхаристійне богослуження ХХVIII Всесвітнього Дня Молоді, яке завершилося проказуванням молитви «Ангел Господній». Після обіду Папа Франциск зустрівся з координаційним комітетом Ради Єпископатів Латинської Америки та Карибського регіону, а перед від’їздом до аеропорту склав подяку волонтерам.
 

Інформація "Радіо Ватикан"