2014-01-16ПОДІЯ

Мукачівська греко-католицька єпархія запровадила премію імені отця Михайла Лучкая

У четвер, 16 січня 2014 року, у консисторіальному залі єпископської резиденції премію вручили першим двом лауреатам

Вже традиційно в часі Різдвяних свят Преосвященний владика Мілан, єпископ Мукачівський, збирає закарпатських журналістів, щоб поглянути на прожитий рік, згадати важливі події, що відбулися протягом року в житті єпархії.

Також три роки поспіль на цих зустрічах оголошувалися лауреати журналістської премії імені Йосипа Терелі, заснованої управлінням єпархії як відзнака за публіцистичні виступи, які пропагують духовні цінності, історичну правду, активну громадянську позицію, утверджують принципи толерантності та взаємоповаги в суспільстві.

Преосвященний владика Мілан повідомив усіх, хто зібрався у четвер, 16 січня, у консисторіальному залі єпископської резиденції, що премія ім. Й. Терелі присуджуватиметься тільки раз на два роки.

Цього ж року, з нагоди 170-ї річниці смерті та 225-річчя від народження відомого наукового, культурного діяча та священика Мукачівської греко-католицької єпархії, запроваджено нову премію імені отця Михайла Лучкая.

Тож вперше цю нагороду отримали краєзнавець Людвіг Філіп (за серію статей про історію Ужгорода і Закарпаття) та мистецтвознавець Михайло Приймич (за серію публікацій про сакральні та культурні пам’ятки Закарпаття).

Як зазначив Преосвященний владика Мілан, на майбутнє премія ім. о. М. Лучкая вручатиметься кожний другий рік: її вручення управління єпархії чергуватиме з врученням премії ім. Й. Терелі.
Також на цій зустрічі спеціальними Орденами рівноапостольних святих Кирила та Мефодія, учителів слов’янських (ІІІ ступеня), нагороджено колектив перекладачів, котрі зробили переклад з латини шостого тому 6-томника «Історія підкарпатських русинів», укладеного о. Михайлом Лучкаєм. Ордени отримали Оксана Барбіл, Олександра Яцків та Емілія Швед.  

Нагородження відбулося у радісній піднесеній атмосфері Різдва, яку своїм співом традиційних і старовинних раритетних колядок довершували ансамбль семінаристів Ужгородської богословської академії та молодіжний хор кафедрального собору.

Фотографії з події