2014-02-25КОНФЕРЕНЦІЯ

«400 років католицької освіти на теренах Мукачівської єпархії»

Такою є тема Міжнародної наукової конференції, яку в період з 28 лютого по 1 березня проводитиме Мукачівська греко-католицька єпархія.

Цей захід, що відбудеться у стінах Ужгородської богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі, має ще раз підкреслити визначальну роль Католицької Церкви у формуванні інтелектуального середовища протягом століть на території Мукачівської єпархії, а передусім у м. Ужгороді.

Слід зазначити, що єзуїтська колегія, а також гімназія, греко-католицька духовна семінарія Трьох Святителів, церковна півце-учительська семінарія до середини ХХ століття були єдиними освітніми установами середнього та вищого рівня в Ужгороді. Ці навчальні заклади готували кадри для освітньої праці у сільських та приходських школах, що надавали основну освіту мешканцям краю.

В конференції візьмуть участь науковці з України, Італії, Словаччини, Польщі та Угорщини.

«Автономія науки та спроби ідеологізації наук», «Методологія історичних наук та деякі методологічні зловживання», «Трнавський університет та його вплив на формування духовенства Мукачівської єпархії», – ось деякі з тем, які будуть висвітлені на конференції.

В рамках конференції у п’ятницю о 18.30 в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбудеться виступ хору ім. Блаженного Теодора Ромжі з нагоди 180-річчя його заснування.