2014-04-08ПРАЗНИК

Перший відпуст у Свято-Благовіщенській парафії Ужгорода

На свято Благовіщення Пресвятої Богородиці з нагоди храмового свята Преосвященний владика Мілан відвідав Свято-Благовіщенську парафію м. Ужгорода. Преосвященного владику  зі словами привітання зустрів настоятель храму митр. прот. Михайло Баник разом з молоддю парафії та запросив очолити святкову Архієрейську Службу Божу. Літургію з владикою Міланом співслужили також ректор УжБА архімандрит Петро Павло Береш, митр. прот. Василь Хваста, архідекан Ужгородського архідияконату став. прот. Володимир Ковтик, а також 8 священиків.

У своєму архіпастирському слові владика наголосив на важливості тексту Великої вечірні напередодні свята Благовіщення: «Радуйся, земле незасіяна!» Чи може земля, не маючи насіння, дати плід? Пресвята Богородиця прийняла Насіння – Ісуса Христа. «Радуйся, неопалима купино!» Мойсей, будучи на місці, де Бог з’явився у кущі, котрий не згорав, роззув свої сандалі, бо те місце, що на ньому стояв, було святе. Не може людина, котра бачила Бога, далі жити, як читаємо у Святому Писанні. Богородиця є тою, котра прийняла у свою Дівочу утробу Невмістимого і не тільки залишилася живою, але дала життя Тому, котрий дає Життя усім. «Радуйся, мосте, що на небо переводиш! Радуйся драбино висока, яку бачив Яків! Радуйся божественний посуде манни». Богородиця є мостом, котрий з’єднує нас із Богом, який був зруйнований через Адамів гріх. Є вмістилищем манни вічної, якою є для нас Євхаристія.

«Пречиста Діва Марія пронесла слово, сказане їй Архангелом Гавриїлом, через усе своє життя, беручи на себе всю відповідальність. Мовчки несла свій хрест і тоді, коли потрібно було тікати до Єгипту, тоді коли чула слова Праведного Симеона про меч, котрий прошиє її душу. Тоді коли відкидали її Сина. Все життя йшла безстрашно за Ним і з Ним. Не виступала з тієї «тіні», коли кричали «Осанна», не проголошувала, що вона мати Ісуса з Назарету, але прийшла до хреста тоді, коли всі розбіглися. Вона зустрічала Його на хресній дорозі і Вона стоїть під хрестом. Нам потрібно просити від Пречистої Діви Марії, щоб ми не боялися своїх випробовувань».

Незважаючи на робочий день, багато вірників прийшло на перший відпуст у Свято-Благовіщенській парафії. Протягом усієї Літургії священики також уділяли святу Тайну Покаяння, щоб усі охочі із чистим серцем приступили до прийняття Пресвятої Євхаристії.

По завершені Служби Божої відбувся святковий обхід храму з читаннями чотирьох Євангелій. Настоятель храму подякував Преосвященному владиці Мілану за спільну молитву, а також всім гостям і вірникам, котрі прийшли розділити радість празника Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Фотографії з події

Довідка

19 грудня 2011 року владика Мілан освятив наріжиий камінь під будівництво храму, а вже 7 квітня 2013 року новий храм було освячено.