2014-04-17ПОДІЇ

Страсний Четвер у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі

17 квітня у Страсний четвер у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі Преосвященний владика Мілан звершив Літургію з чином освячення мира.

На початку Літургії Преосвященний владика Мілан освятив антимінси для нашої єпархії. 

Архієрейську Службу Божу разом з владикою співслужив помічний владика Ніл. Також владикам співслужили ректор УжБА архімандрит Петро Павло (Береш), митр. прот. Тарас Ловска, вікарій Хустського вікаріату, митр. прот. Михайло Баник, синкел у справах духовенства, митр. прот. Василь Хваста, синкел у справах мирян, настоятель собору став. прот. Іван Тидір, а також ігумени монастирів, архідекани, декани та понад сто священнослужителів.

Літургію співом супроводжував хор семінаристів. У своєму архіпастирському слові Преосвященний владика звернувся до священиків словами Святішого отця Франциска: «Споглядаючи на Ісуса під час його страстей, бачимо, немов у дзеркалі, страждання всього людства та знаходимо Божественну відповідь на таємницю зла, блю і смерті". Також владика закликав священиків бути добрими пастирями своїх овець.

Після Євхаристійного канону владика здійснив чин освячення мира, а після заавмонної молитви здійснив чин умивання ніг.

Фотографії з події

Довідка

Опис малюнку антимінсу, який використовується у нас

На передньому плані, по центрі, зображується покладення у гріб тіла Ісуса Христа. Його голова схилилася, щоб нас поцілувати, руки раді би нас обійняти, а серце відкрилося, щоб нас до себе прийняти.

Навкруги стоять святі, і кожен з них по-своєму переживає скорботу. Богородиця підтримує голову Ісуса. Жінки-мироносиці (Марія Магдалина, Марія Клеопова, Марія Якова) тяжко переносять цей момент і у великому горі плачуть біля гробу. Св. Йосиф Ариматейський схилився в ногах Господа (саме він попросив у Пилата дозволу зняти тіло Христа. Никодим приніс пахощів. Вони зняли тіло Ісуса, помазали пахощами, обвили полотном і поховали в новому гробі. Обоє були членами синедріону і водночас таємними учнями Ісуса Христа). В журбі похилений Іван Богослов. На задньому плані зображений хрест із терновим вінком, по кутах - 4 Євангелисти. З двох боків взяті у рамки вселенські вчителі – св.Василій Великий і св.Іван Золотоустий. Внизу надпис, котрий засвідчує, де, коли і яким єпископом був освячений антимінс.

Освячення мира

Миро являє собою дорогоцінну рідину, яка виготовлена за стародавніми рецептами, що походять ще від старозавітних часів. Саме таким дорогоцінним миром блудниця помазала ноги Ісуса перед Його стражданнями. Миро виливали на голову царів.

В час Нового Завіту ця рідина почала використовуватися для іншої мети. Виготовлена за тими ж самими стародавніми рецептами, вона через читання особливих молитов і закликів до Святого Духа наповнюється балагодаттю Божою.

Святе миро використовується в трьох випадках. Коли хрестять дитину, то після хрещення над нею здійснюється Таїнство Миропомазання: тіло людини помазують миром, що означає сходження на неї особливої благодаті, встановлення зв'язку між Богом і людиною. Святим миром також помазується новозбудований храм та престол, на якому звершується Пресвята Євхаристія, також помазуються дзвони.