Архієрейська Служба Божа в Свято-Успенському соборі

8 січня, на Різдвяний празник Собору Пресвятої Богородиці, на другий день Різдва Христового Преосвященний владика Ніл, з відвідав Мукачівський Свято-Успенський Собор.
На подвір’ї перед храмом, владику зустріли парох став. прот. Йосип Ловска і віце -парох став. прот.  Василь Соляник, та протодиякон Богдан Горват разом з іншим духовенством, та процесією мініштрантів.

У своєму архиєрейському слові, Преосвященний владика акцентував увагу на суті сьогоднішнього празника. Розказавши історію святого сімейства.
Праведний Йосиф хотів відпустити Марію, коли дізнався, що Вона вагітна, бо в той час, якщо жінка завагітніла до весілля, це каралося каменуванням. Але до Йосифа приходить ангел і говорить йому: ” не бійся..” і чітко вказує місію Йосифові, що той буде батьком дитини, яку йому доручено під опіку, і це є дуже велика пошана від Бога.
Другий раз ангел з’явився до Йосифа, коли цар Ірод хотів вбити Ісуса, і ангел їм наказав втікати в Єгипет, і знову Йосив слухається ангела.
Знаємо що Йосиф походив з роду Давида.
Краса Давида полягає в тому, що він завжди прославляє Бога, пише молитви і цьому навчає свій народ.
Головною Святинею Ізраїля була Скинія, в якій були: манна небесна, розквітлий жезл Арона, Скрижалі Завіту. Ця скинія була центром почитання в ізраїлі. Давид завжди тішився з цієї Скинії, він співав і іграв біля неї.
З народженням Христа, старий Кивот(Скинія), втрачає своє значення, бо він був лише прообразом нового Кивоту, яким є Марія.
І Йосиф, назвичайно шанує Марію, яку Бог йому доручив оберігати Її і служити Їй.
Владика Ніл, закликав усіх чоловіків, так ставитися до жінок, як це робив Святий Йосиф, до Пречистої Діви Марії, з великою любов’ю, ніжністю і пошаною.