Перейти до вмісту

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Пратулинських мучеників

24 січня, на Празник Пратулинських мучеників, Преосвященний владика Ніл, відслужив святкову Службу Божу з нагоди храмового свята.

На подвір’ї храму, владику зустрічали, молодь парафії з настоятелем митр. прот. Михайлом Баником та сотрудником парафії о. Іваном Купарьом, теплими віршами.

В часі Літургії Преосвященний владика Ніл, як вираз подяки за працю для блага Мукачівської єпархії  та зокрема за ревне священиче служіння  у лоні Церкви Христової, нагородив о. Івана Купара та о. Івана Дудуру правом носити набедерник.

В недільній проповіді Владика Ніл зосередив увагу вірних на проблемі передачі віри між поколіннями. Батьки перші несуть відповідальність за те, аби діти виростали у вірі Христовій. Як зауважував Владика дуже часто батьки дбають виключно про матеріальне благо дітей, про різні гуртки та спортивні секції. Однак, першочерговим завданням батьків є передати дітям свою віру, віру своїх батьків. Найперше завдання батьків це “дати дітям зростати в християнській вірі. Допомогти дітям влюбитися Ісуса Христа!”.

Не оминув Владика нагадування про мученицьку смерть 13-ти Пратулинських мучеників. Вінкентів та його 12 товаришів віддали своє життя за віру христову, за унію зі Святою Столицею. Мученики, відстоюючи свою церкву, одностайно говорили: “Помирати за нашу віру – справа солодка!” Цей подвиг, мучеників Пратулина, став прикладом для всіх їхніх дітей та наступних поколінь.

Іван Тернинко, семінарист