Перейти до вмісту

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Собору Івана Хрестителя

20 січня, на Празник Собору Святого Івана Хрестителя, Преосвященний владика Ніл, відслужив святкову Службу Божу у храмі Собору Святого Івана Хрестителя у с. Золотарево, Золотарівського деканату.

На подвір’ї храму, біля Вертепу, владику зустрічали, молодь парафії з настоятелем став. прот. Віталієм Полянським, теплими віршами і йорданською колядою.

Службу Божу очолив владика Ніл, а йому співслужили адміністратор парафії став. прот. Віталій Полянський, декан Золотарівського деканату, став. прот. Володимир Бабич, архідекан Хустського вікаріату та духовенство Золотарівського деканату.

У своєму архієрейському слові, владика приділяв увагу таким речам:

Святі Отці називають Івана Хрестителя ласточкою, бо так само, як ласточка сповіщає про прихід весни, так і Іван, об’являє Ісуса Богом, тим Непорочним Агнцем.

Свята Мати Церква, через хрещення, дає нам нову природу, і ця Тайна Хрещення  показує нам, через купіль відродження, що ми отримуємо нову природу, не ту яку залишили нам прародичі Адам і Єва. І коли ця природа розвивається у нас, вона є послушна Богові, а розвивається вона лиш тоді, коли ми кормимося ” материнськими грудьми” церкви, якими є Слово Боже і Пресвята Євхаристія. Так само, як мама годує дитину, так наша мати Церква годує нас Словом і Тілом Ісуса Христа.

Тому важливо є розуміти, що це зернятко віри, яке ми отримуємо в Хрещенні, потрібно розвивати, особливо розвивати його в наших дітей, передаючи їм віру.

Після Літургії, був святковий обхід храму, з читаннями 4-ох Євангелій, після чого було многолітствіє всім гостям, вірникам і духовенству.

                                                                                                                                                                                                                                                                                     Іван Тернинко, семінарист