Архієрейські Служби Божі у кафедральному соборі

7 січня 2021 року, Архієрейську Службу Божу очолив Преосвященний владика Ніл, у Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі, де йому співслужив митр. прот. Іван ТИДІР, настоятель собору та духовенство.
Службу Божу своїм співом прикрасив, архієрейський хор імені Блаженного Теодора Ромжі.
У своєму архієрейському слові, владика Ніл наголосив на такі особливі речі:
Бог народжується у дуже непростий час, час великої розбещеності людства , Він приходить , щоб їх зцілити. Святий Апостол Павло говорить – віра приходить через наші вуха, наш слух, так як і пророки в Старому Завіті закликали до слухання Слова Богожого , так і Ісус Христос завжди наголошував до слухання. Владика Ніл порівняв яслі і хрест, сказавши, що вони переплітаються між собою, бо як Ісус вмирав на зресті страждаючи, так само Він родиться у Віфлеємі , в печері , у яслях , у певній мірі страждаючи.
” Яка була би користь , якби Ісус народився у Віфлеємі, а не народився у наших серцях, хоч би тисячу разів Він народився б у Віфлиємі, не народившися б у наших серцях, все було б марно. Тепер вже людині не треба ховатися від Бога, так як це робили Адам і Єва, не потрібно боятися Його, бо він приходить малим невинним дитятком” – як це зауважив владика.
Після Служби Божої , своїми колядками і привітаннями прихожан кафедрального собору вітали військові Української нацгвардії на чолі з військовим капеланом отцем Романом Ісайським.