Перейти до вмісту

Дата

Лют 01 2020
Expired!

Час

22:00

Неділя 32-тя по Зісланні Св. Духа. Про Закхея. Прп. й богоносногопрп. Євтимія Великого.

Ряд.: Апостол: 1 Тим. 285 зач.

Перше Послання Апостола Павла до Тимотея 4, 9-15.

9. Сину Тимотею, вірне це слово й повного довір’я гідне. 10. Саме для цього трудимося та боремося, ми поклали нашу надію на живого Бога, Спасителя усіх людей, особливо ж вірних. 11. Це наказуй і навчай.

12. Ніхто твоїм молодим віком хай не гордує, але будь зразком для вірних у слові, поведінці, любові, вірі і чистоті. 13. Заки я прийду, пильнуй читання, утішай та навчай. 14. Не занедбуй у собі дару, що був даний тобі через пророцтво з покладанням рук збору пресвітерів. 15. Про це міркуй, будь увесь у цьому, щоб поступ твій усім був очевидний.

Прп.: Апостол: Євр. 335 зач.

Послання Апостола Павла до Євреїв 13, 17-21.

17. Браття, слухайтесь ваших наставників і коріться, бо вони пильнують душ ваших і мають з цього звіт дати, щоб вони це робили з радістю, а не зідхаючи, бо це для вас некорисно.

18. Моліться за нас, бо ми певні, що маємо добру совість, бажаючи у всьому поводитись добре; 19. тим більше ж прошу вас це робити, щоб якнайскорше я міг до вас вернутись.

20. Бог миру, що возвів із мертвих того, хто кров’ю вічного завіту став великим Пастирем овець, Господа нашого Ісуса, 21. нехай зробить вас здібними виконувати його волю добрими ділами, діючи у вас те, що йому любе через Ісуса Христа, якому слава на віки віків. Амінь.

 

Ряд.: Євангеліє: Лк. 94 зач.

Євангеліє від Луки 19, 1-10.

1. В тому часі проходив Ісус через Єрихон. 2. А був там чоловік, Закхей на ім’я; він був головою над митарями і був багатий. 3. Бажав він бачити Ісуса, хто він, але не міг із-за народу, бо був малого зросту. 4. Побіг він наперед, виліз на сикомор, щоб подивитися на нього, бо Ісус мав проходити тудою. 5. Прийшовши на те місце, Ісус глянув угору і сказав до нього:

– Закхею, злізай швидко, бо я сьогодні маю бути в твоїм домі.

6. І зліз той швидко і прийняв його радо. 7. Бачачи те, всі стали нарікати й казали:

– До чоловіка грішника зайшов у гостину.

8. Закхей устав і промовив до Господа:

– Господи, ось половину майна мого даю вбогим, і коли я чим кого покривдив, верну вчетверо.

9. Ісус сказав до нього:

– Сьогодні на цей дім зійшло спасіння, бо й він син Авраама. 10. Син бо чоловічий прийшов шукати й спасти те, що загинуло.

Прп.: Євангеліє: Лк. 24 зач.

Євангеліє від Луки 6, 17-23.

17. В той час став Ісус на рівнім місці; була там велика сила його учнів і людей вельми багато з Юдеї та з Єрусалиму, і з побережжя Тиру та Сидону. 18. Вони прийшли слухати його й оздоровитись від своїх недуг; і всі ті, що їх мучили нечисті духи, теж оздоровлялись. 19. Увесь народ намагався його торкнутися, бо сила виходила з нього й усіх оздоровляла.

20. Тоді він, звівши на своїх учнів очі, почав казати:

Блаженні вбогі,

бо ваше царство Боже.

21. Блаженні голодні нині,

бо ви насититеся.

Блаженні, що плачете нині,

бо будете сміятись.

22. Блаженні будете, коли вас ненавидітимуть люди, коли вас вилучать, коли ганьбитимуть вас та коли викинуть як безчесне ваше ім’я Сина чоловічого ради. 23. Радійте того дня й веселіться, бо ваша нагорода велика на небі.

Подія закінчиться.