Перейти до вмісту

Дата

Бер 06 2020
Expired!

Субота 1-ша святої Чотиридесятниці. Пам’ять чуда колив от святого великомученика Феодора Тирона. Св. свщмч. Полікарпа, єп. Смирнського.

Ряд.: Апостол: Євр. 303 зач.

Послання Апостола Павла до Євреїв 1, 1-12.

1. Багато разів і багатьма способами Бог говорив колись до батьків наших через пророків. 2. За останніх же цих днів він говорив до нас через Сина, якого зробив наслідником усього і яким сотворив віки. 3. Він – відблиск його слави, образ його істоти, який підтримує все своїм могутнім словом, вчинив очищення гріхів і возсів праворуч величі на висоті, 4. ставши від ангелів остільки вищим, оскільки унаслідував визначніше від них ім’я.

5. Кому бо з ангелів він коли мовив:

Син мій єси,

я сьогодні родив тебе.

І ще:

Я буду йому за Отця,

і він буде мені за Сина.

6. Коли ж знов уводив Первородного у світ, каже:

Нехай поклоняться йому всі ангели Божі.

7. Щодо ангелів мовить:

Той, хто вітри своїми вісниками чинить,

і полум’я вогненне – слугами своїми.

8. А про Сина:

Престол твій, Боже, від віку й довіку,

і берло правоти – берло твого царства.

9. Ти полюбив справедливість і зненавидів беззаконність

тому помазав тебе, Боже, твій Бог

єлеєм радости понад друзів твоїх.

10. Знову:

Ти, Господи, напочатку заснував землю,

і небеса діло рук твоїх.

11. Вони зникнуть, ти ж перебуваєш;

усі, мов одежа, постаріються;

12. ти їх, неначе одежу, згорнеш,

і, немов одіж, вони зміняться.

Ти ж – той самий,

і літа твої не скінчаться.

 

Влкмч.: Апостол: 2 Тим. 292 зач.

Друге Послання Апостола Павла до Тимотея 2, 1-10.

1. Сину Тимотею, зміцнюйся у благодаті, що в Христі Ісусі. 2. Що ти чув від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, які будуть здібні й інших навчити. 3. Перенось, отже, зо мною труди як добрий воїн Христа Ісуса. 4. Ніякий вояк не встряває у справи життя цього, як хоче догодити тому, хто його найняв на службу. 5. І коли хто бореться, не отримує вінка, як не бореться згідно з правилами. 6. Хліборобові, що працює, належиться перша частка у плодах. 7. Зрозумій, що кажу, і Господь дасть тобі розуміння у всьому.

8. Пам’ятай про Ісуса Христа, що воскрес із мертвих, з роду Давида, згідно з моїм євангелієм, 9. за яке я страждаю аж до кайданів, немов злочинець. Але слова Божого зв’язати не можна. 10. Тому все терплю ради вибраних, щоб і вони осягли спасіння, що в Христі Ісусі, з вічною славою.

 

 

Ряд.: Євангеліє: Мр. 10 зач.

Євангеліє від Марка 2, 23 – 3, 5.

23. Одного разу довелось Ісусові переходити ланами, і його учні на ходу зривали колоски. 24. Фарисеї кажуть йому:

– Глянь! Чому вони роблять у суботу те, що не дозволено?

25. Він їм відповів:

– Невже ви не читали, що зробив Давид, бувши в потребі, коли він і ті, що були з ним, зголодніли? 26. Як він за первосвященика Авіятара увійшов у храм Божий і їв жертовні хліби, яких не дозволено їсти нікому, крім священиків, і дав також тим, що були з ним?

27. І каже до них:

– Суботу установлено для людини, а не людину для суботи, 28. тому Син чоловічий – владика й над суботою.

1. І ввійшов знову в синагогу. А був там чоловік, який мав суху руку. 2. І стежили за ним, чи він оздоровить його в суботу, щоб його обвинуватити. 3. І мовив Ісус до чоловіка, який мав суху руку:

– Стань посередині!

4. Потім каже до них:

– Годиться в суботу чинити добро чи зло, спасти життя чи погубити?

Вони мовчали. 5. Тоді, поглянувши на них гнівно, зажурений, що їхні серця закам’яніли, каже до чоловіка:

– Простягни руку!

І той простягнув, і рука його стала здоровою, як і друга.

 

Влкмч.: Євангеліє: Йо. 52 зач.

Євангеліє від Йоана 15, 17 – 16, 2.

Сказав Господь своїм учням:

17. Це вам заповідаю: щоб ви любили один одного.

18. Вас ненавидить світ – знайте, що він мене перше, ніж вас, ненавидів. 19. Як би ви були від світу, світ своє любив би. А що ви не від світу, бо я вибрав вас від світу, тому світ вас ненавидить. 20. Згадайте слово, що я був сказав вам: слуга не більший від пана свого. Якщо переслідували мене, переслідуватимуть і вас; і якщо слово моє зберігали, зберігатимуть і ваше. 21. Та все те робитимуть вам за моє ім’я, не знають бо того, хто послав мене. 22. Якби я не прийшов був і не говорив до них, гріха не мали б. Але тепер вони виправдання за їхній гріх не мають. 23. Хто ненавидить мене, і Отця мого ненавидить. 24. Якби я не чинив був серед них діл, яких ніхто інший не чинив, гріха не мали б. Тепер же й бачили й зненавиділи – і мене й Отця мого. 25. Але щоб здійснилося слово, що написане в законі їхньому: ненавиділи вони мене без причини. 26. Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, він свідчитиме про мене. 27. Та й ви свідчитимете, бо ви зо мною від початку.

1. Сказав я вам те, щоб ви не зневірилися. 2. Вас виключать із синагог, і настане година, коли кожен, хто вас убиватиме, гадатиме, що служить Богові.

Подія закінчиться.