Перейти до вмісту

Дата

Січ 09 2020
Expired!

Свв. двадцяти тисяч мчч., спалених у Нікомидії.

Апостол: Євр. 327 зач.

Послання Апостола Павла до Євреїв 11, 8; 11-16.

8. Браття, вірою Авраам, покликаний, послухався і вийшов до краю, що мав узяти у насліддя, і пішов, не знаючи, куди йде.

11. Вірою і сама Сара дістала силу зачати, дарма що вже була похила в літах, бо вважала вірним того, хто дав обітницю. 12. Від одного, отже, та ще й омертвілого, народилося так багато, як зір на небі, як піску край моря, без числа.

13. У вірі померли всі ці, не одержавши обітниць; вони лиш бачили й вітали їх здалека, визнаючи, що вони чужинці на землі й захожі. 14. Ті, що так говорять, ясно показують, що шукають батьківщини. 15. І якби вони пам’ятали про ту, з якої вийшли, мали б час вернутися. 16. Та вони тепер кращої бажають, тобто небесної; тому Бог не соромиться зватися їхнім Богом, бо він їм приготував місто.

 

Євангеліє: Мр. 41 зач.

Євангеліє від Марка 9, 33-41.

33. Одного разу прийшов Ісус і учні його у Капернаум, і як був він у домі, спитав їх:

– Про що ви сперечалися в дорозі?

34. Вони мовчали, бо сперечалися були в дорозі, хто з них більший. 35. Тоді він, сівши, прикликав дванадцятьох і каже до них:

– Коли хто хоче бути першим, нехай буде а усіх останнім і усім слугою.

36. Потім узяв дитину, поставив її серед них і, обнявши її, каже до них:

37. – Хто прийме одне з таких дитят у моє ім’я – мене приймає; а хто мене приймає – не мене приймає, а того, хто послав мене.

38. Іван сказав до нього:

– Учителю, ми бачили одного, що твоїм ім’ям бісів виганяє, але не ходить з нами, і ми заборонили йому, бо не ходить з нами.

39. Ісус відповів:

– Не бороніть йому. Немає бо такого, хто робив би чуда моїм ім’ям і міг би скоро лихословити мене. 40. Бо хто не проти нас, той за нас.

41. – Хто напоїть вас кухлем води тому, що ви Христові, істинно кажу вам, той не втратить своєї нагороди.

Подія закінчиться.