Перейти до вмісту

Папа закликав жертвувати серпневі паломництва за Україну

Відновивши середові зустрічі з паломниками, Папа Франциск зберіг звичай завершувати їх закликами солідарності з Україною.

Закінчуючи свої вітання наприкінці загальної аудієнції в середу, 9 серпня 2023 р., своє заключне привітання Папа Франциск скерував до молоді, хворих, похилих віком і молодят. Він нагадав, що цього дня було свято святої Терези Бенедикти від Хреста (Едіт Штайн), діви і мучениці, Покровительки Європи, побажавши, щоби «її свідчення спонукало докладати зусилля на користь діалогу й братерства між народами та проти будь-якої форми насильства та дискримінації». «Її заступництву, – сказав на завершення він, – ввіряю дороге населення України, щоби воно змогло якнайшвидше наново віднайти мир».

Про «дорогу й багатостраждальну Україну» Святіший Отець також згадав, вітаючи польських прочан, яким він спочатку подякував за молитовний супровід під час Апостольської подорожі в Португалію. «Цього місяця багато з вас здійснюють паломництва на Ясну Гору та до інших Марійських святинь, тому довіряю вам прагнення, яке ношу в своєму серці: прагнення миру в усьому світі. Піднесіть його Тій, Яка є Царицею Миру. Випросіть цей безцінний дар, особливо для дорогої і стражденної України», – мовив він.

 

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан