Перейти до вмісту

Герб Преосвященного владики Мілана, єпископа Мукачівського

Опис герба:

Щит поділений на чотири частини. В першій і четвертій частині знаходиться герб Мукачівської єпархії, в другій та третій четвертині – герб владики Мілана:

На синьому полі відкрита книга зі золотими боками та червоною обкладинкою, на сторінках якої знаходяться грецькі літери альфа і омега. За книгою – золота мандрівна палиця. У верхній частині щита – срібний грецький хрест, покладений на золотий ореол, супроводжуваний з обох боків золотою лілією.

Над щитом зелений священичий клобук зі шнурками, завершеними по обидва боки шістьма торочками. Під щитом в’ється срібна стрічка з гаслом на церковнослов’янській мові: «ПОСЛА МЯ БЛАГОВІСТИТИ НИЩЬІМЪ».

Щит покладений на червоний, золотом підшитий плащ, зв’язаний вгорі у двох місцях золотими шнурками та увінчаний єпископською короною. За плащем видно золотий єпископський жезл візантійського стилю та золотий процесійний хрест.

Походження герба:

Герб владики Мілана виражає символ св. Аманція – Мілана – мандрівна палиця з книгою, котрий доповнений символом св. Анни, покровительки храму, в якому владика був похрещений. Всередині хрест – символ Спасителя, супроводжуваний леліями –  символами Богородиці і її матері св. Анни.