Церква Святого Архистратига Михаїла (філія Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору)

Церква Святого Архистратига Михаїла (філія Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору)

Шелестівська Михайлівська церква — пам'ятка архітектури національного значення. Часто вживаною є інша назва будівлі — церква Св. Архистратига Михаїла. Ця пам'ятка — одна з небагатьох дерев'яних церковних споруд в Україні, яка збережена до 21 століття. Наразі церква є одним з експонатів музею, який розташовується під відкритим небом. До складу експозиції Закарпатського музею народної архітектури «Шелестівської церкви» входить дзвіниця, побудована із дерева, дзвони, капличка та основна будівля. Шелестівська церква збудована у 1777р. у с.Шелестів Мукачівського району.

Церква унікальна своїм архітектурним стилем. Майстру вдалось поєднати два народні архітектурні стилі: шатровий і барочний. Серед кількох збережених церков лемківського стилю Шелестівська вирізняється бездоганними пропорціями, особливою стрункістю, чудово проробленими художніми деталями. Висота церкви з вежею сягає 22 метрів. Михайлівська церква рублена з дубових брусів, покрита гонтом (деревяні дощечки), тризрубна, триверха. Вежі над навою та вівтарем споруджені у вигляді 5-ступінчатих шатрів, які завершуються барочними банями і голівками. Зруби бабинця і нави однакової ширини, вівтаря - вужчий. Над бабинцем збудована струнких пропорцій дзвіниця.

В інтер'єрі виділяється 4-х ярусний іконостас, оздоблений різьбленим орнаментом рослинного характеру. Він змонтований з ікон XVII-XIX ст. Церква збудована без залізних цвяхів, дерев’яні є. Залізні цвяхи не використовували тому що іржавіють і цим руйнують деревину.

03 травня 2009 року в Закарпатському обласному музеї народної архітектури і побуту владика Мілан освятив - реконструйовану дерев’яну Михайлівську церкву. Від того дня кожної неділі в Шелестівській церкві проводитимуть богослужіння священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

м.Ужгород, Музей «Старе село», вул.Капітульна,33

неділя

10.00 - Сповідь
10.30 - І-ІІІ Час
10.45 - Ісусова молитва
11.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Сотрудник церкви Святого Архистратига Михаїла о.Ярослав Данко