Статті

Богослов'я НАШ БОГ… «був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований».Роздуми про «Символ віри» розділ ІІІ

Чому саме ім’я Понтія Пилата згадується у «Символі віри»? Це ж тільки одне ім’я, серед багатьох інших імен осіб, які брали участь в засудженні і муках невинного Месії. На дане питання можемо дати дві відповіді, однаково важливі для нашої віри.

Запитати Священика Де в Слові Божому сказано захищати життя зі зброєю в руках.

Як Ісус продовжує Свою думку? Каже Петрові: «Чи гадаєш, що я не міг би попросити Отця мого, і він зараз же не дав би мені більш як дванадцять легіонів ангелів? Як же то збулися б Писання, що воно так мусить статися?» (Мт 26,53-54). Отже, Отець дав би… Але як інакше мають сповнитися пророцтва, як мала сповнитися Божа воля на спасіння? Тому Сказав  Ісус: «Сховай меч у піхву! Чашу, яку дав мені Отець, - чи не мав би я її пити?» (Ів 18,11).

Наша історія Служитель Слова, вівтаря і любові священномученик Петро Павло Орос

Постать о. Петра Павла Ороса вказує нам на присутність Бога, що власне й засвідчив прикладом свого земного життя цей священик. Сьогодні ми ходимо по тій землі, по якій ходив він, ходимо стежками його дитинства, молодості: це села Березники та Керецьки на Свалявщині, Скотарське на Воловеччині, Сокирниця на Хустщині.

Канонічне право Скажіть мені, отче духовний?

Так сталося, що мій син зустрічається з моєю похресницею. Чи не буде якоїсь перешкоди, якщо вони захочуть одружитися в церкві, бо ж наші сім’ї, так би мовити, породичалися, духовно споріднені?

Наша історія Воскресіння Церкви краю і владика Йосиф Головач

А тоді в 1949-му тривали гоніння на священиків. Батько часто згадував ту його справу, яку вів цікавий представник НКВД, як  на той час  (бо за кожним священиком були закріплені «куратори», що вели «роботу» — найперше агітували про перехід у православіє).