Каплиця Сострадальної Богородиці (ректоральний храм)

Каплиця Сострадальної Пресвятої Богородиці (ректоральний храм)

Радою у справах релігії при Кабінеті Міністрів України 11 вересня 1991 року зареєстровано статут Управління Мукачівської греко-католицької єпархії, що знаходиться в місті Ужгород по вулиці Закарпатська будинок № 18. (Мукачівська греко-католицька єпархія з 1949 року була в підпіллі, почала знову публічно діяти з весни 1989 року).

Вулиця Закарпатська знаходиться недалеко від центру, у тихому мальовничому куточку нашого міста, де проживає значна кількість греко-католицьких вірників.

Також тут знаходиться Церковний трибунал – орган здійснення правосуддя. Церковний трибунал в основному займається подружніми справами - уневажненням шлюбів, які було укладено з порушеннями церковних канонів. Такий судовий орган діє при кожному Єпархіальному управлінні. Судовий Вікарій – суддя в єпархіальному суді, призначається єпархіальним єпископом, складає єдиний суд разом з єпископом; не може розглядати справи, які залишені (зарезервовані) за єпископом відповідно канонічного права.

На території Церковного трибуналу споруджено каплицю. Спорудження відбувалося зусиллями єпархії та небайдужих людей. 20 червня 2015 року єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом освячено каплицю Сострадальної Богородиці.

Розпочато проведення Богослужінь та євангелізацію серед людей. Каплиця почала жити повноцінним духовним життям. Від того дня кожної неділі та в будні дні в каплиці проводить Богослужіння священик Мукачівської греко-католицької єпархії отець Іван Дудура. Каплиця Сострадальної Богородиці є ректоральним храмом. 

М.Ужгород, вул. Закарпатська, 18

Неділя та святкові дні

8.30 - Божественна Літургія

Будні (вівторок, четвер)

8.00 - Божественна Літургія

Будні (субота)

8.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

photo_2020-02-16_16-53-23

о.Іван Дудура