Монастир Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Монастир Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії було засноване у 1892 році для апостольської праці. Ініціаторами та співзасновниками цього Згромадження були - о.Єремія Ломницький, ЧСВВ, священик о. Кирило Селецький та молода львів’янка Михайлина Гордашевська (Блаженна Йосафата), яка стала провідницею новоствореної спільноти.

На свято Успіння Пресвятої Богородиці - 27 серпня 1892 року, відбулося урочисте посвячення першого дому Сестер Служебниць у с. Жужелі та прийняття перших шести кандидаток – молодих дівчат, які бажали посвятити своє життя Богові у чернечому стані.

Завданням згромадження було служити там, де є найбільша потреба - через виховання дітей та молоді, опіку над сиротами, хворими, дбання про красу Божих храмів, тощо. Із Божого благословення згромадження швидко розвинулось в Україні і вже в перших роках свого існування почало поширюватись по країнах Європи та інших континентах – у Канаді (1902), Югославії (1906), Бразилії (1911), на Закарпатті (1928) й у США (1938).

У 1930 році згромадження отримало статус Папського права. 1934 року ССНДМ, які до цього часу підпорядковувалися єпархіальній владі, були зцентралізовані під головним зарядом з одним чернечим уставом, затвердженим папою Пієм XII в 1956 році, і діяли у трьох чернечих провінціях: для Європи, Канади й США та Бразилії.

Ліквідувавши у 1946 році Українську Греко-Католицьку Церкву, радянська влада скасувала й ССНДМ. Багатьох сестер вивезли у Сибір. Незважаючи на переслідування з боку комуністичного режиму, Сестри Служебниці продовжили активну діяльність в Україні, в умовах підпілля.

У 2001 році в місті Ужгород засновано обитель Блаженної Йосафати. Священик із США Юлій Кубіні, що народився в селі Онок на Виноградівщині, придбав будинок в місті Ужгород по вулиці Малиновій 15, який згодом переобладнано під монастир Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. На території знаходиться каплиця і катехитичний клас. Восени 2001 року відбулося освячення монастиря та каплиці, яке здійснив тодішній помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Юрій Джуджар. Першою настоятелькою монастирю була сестра Софія Костюк, з часом сестра Вероніка Гералюк, потім сестра Тадея Голубіцька. В даному часі настоятелькою монастиря ССНДМ у м. Ужгород є сестра Августина Ілюк.

Сьогодні в монастирі проживають три сестри, які займаються з дітьми та молоддю, опікуються хворими та опущеними, а також працею в церкві. Сестра Миколая Степась працює в школі і допомагає діткам з особливими потребами. Сестра Теодора Орсагі доглядає і дбає про красу та знаки літургійного життя церкви. Сестра Августина Ілюк працює в лікарні медсестрою. Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії - активне жіноче згромадження у візантійському обряді. На даний час Згромадження розвивається у 15 країнах світу і біля 700 монахинь служать Богові і людям. Більше про життя згромадження ССНДМ можна дізнатися на сайті: ssmi-ua.org

м.Ужгород, вул. Малинова,15

Щопонеділка окрім святкових днів

8.30 - Божественна Літургія

Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії при монастирі ССНДМ в м. Ужгород зліва на право: сестра Миколая Степась, настоятелька сестра Августина Ілюк, сестра Теодора Орсагі