Парафія Блаженного Йоана ХХІІІ Папи Римського

Парафія Блаженного Йоана ХХІІІ Папи Римського

Зійшовши на папський престіл Папа Йоан XXIII, виступав за мир і мирне співіснування держав з різними соціальними системами незалежно від пануючої в них ідеології. Прагнув відновити Католицьку Церкву у зв'язку зі зміненими у світі умовами. А за свою добродушність, простоту, гумор і благодійність серед людей, які працювали з ним і знали його особисто, швидко став відомий як «Добрий Папа». Його понтифікат, що тривав неповних 5 років, став справді революційним і плідним. У 2000 році Папа Йоан Павло II зарахував Йоана XXIII до лику блаженних (беатифікував його). А з 27 квітня 2014 року Церква вшановує його як святого. День пам'яті – 11 жовтня.

Понтифікат Йоана XXIII визначив новий курс відносин із навколишнім світом, який відповідав новим реаліям і був покликаний встановити діалог між різними країнами та конфесіями, а також покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу.

Греко-католицька громада села Холмок не маючи свого приміщення, довгий час була змушена відвідувати богослужіння у парафіях найближчих сіл Минай, Концово, Коритняни. Майже чотири роки парафіяни молилися у приміщенні сільради. В селі Холмок 4 листопада 2007 року владикою Міланом було освячено наріжний камінь майбутньої церкви Блаженного Йоана ХХІІІ Папи Римського. На теренах Мукачівської греко-католицької єпархії наразі це є єдина церква присвячена цьому великому сучасному святому.

В 2008 році було розпочато будівництво та споруджено фундамент. На протязі 2009 року було зведено стіни та перекрито дах на будівлі церкви. Надалі кожного року докладалися зусилля громади для завершення будівництва та оздоблення храму ззовні та зсередини. 11 жовтня 2014 року владика Мілан освятив завершену споруду церкви Йоана ХХІІІ Папи Римського. Владикою Міланом було передано мощі Блаженного Йоана ХХІІІ Папи Римського вірникам греко-католицької громади села Холмок, вставлені до його ікони.

Мощі мають наближати нас до святої особи, а за її посередництвом до самого Господа Бога. Духовне почитання мощей скероване лише в одному напрямку – прославити Господа Бога. Якщо молитва йде із згадуванням імені святого, то неодмінно він це чує та, єднаючись з нами у прославі Бога, несе Йому цю молитву.

На даний час парафією опікується отець Іван Русин. Проводиться катехизація дітей з іграми, заняття з молоддю. Проходять підготовки до свята Святого Миколая та Різдвяних Свят.

[ngg src="galleries" ids="82" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Холмок, вул. Свободи

неділя та святкові дні

9.15 - Утреня
10.30 - Божественна Літургія
16.00 - Вечірня

будні

9.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Блаженного Йоана ХХІІІ Папи Римського с.Холмок о.Іван Русин