Парафія Блаженного Сеферіно Хіменес Малья та різдва Пресвятої Богородиці

Парафія Блаженного Сеферіно Хіменес Малья та різдва Пресвятої Богородиці

За даними перепису 2001 року з 7 тисяч мешканців райцентру Великий Березний, нараховують 2 тисячі ромів (циган).

Ініціатива створення ромської громади та будівництва храму Блаженного Сеферіно Хіменес Малья (Ceferino Giménez Malla) належить о.Василю Данилаш, який згодом бере активну участь у будівництві церкви.

Сеферіно Хіменес Малья народився 26 серпня 1861 року в католицькій циганській сім'ї в Іспанії. Він кочував близько сорока років перш, ніж осісти в Барбастро. Сеферіно був одружений, але шлюб його був бездітним. Тому він усиновив осиротілу племінницю дружини Пепіто, і, мабуть, з тієї ж причини підгодовував бездомних дітей. Заробляв продажем коней і прославився як чесний торговець.

Незважаючи на свою неграмотність, він вчив циганських і бідних іспанських дітей основам християнства, в першу чергу Біблії, яку знав добре.

У 1926 році Сеферіно став членом Третього Францисканського Ордену. У 1931 році почав брати участь в «Нічних поклоніннях» Найсвятішої Євхаристії.

Під час громадянської війни в Іспанії, що супроводжувалася релігійними гоніннями з боку республіканців, Сеферіно Малья спробував захистити священика від арешту. Під час затримання поліцейські запитали цигана, чи є у нього зброя. «Є, і ось вона!» - відповів той, дістаючи з кишені чотки. 8 серпня 1936 року Сеферіно Малья був убитий разом з іншими священиками, місіонерами і співчуваючими їм мирянами, оголивши перед смертю свою єдину «зброю» і вигукнувши: «Слава Христу!». Його тіло було скинуто в братську могилу.

У 1997 році Сеферіно Хіменес Малья був зарахований Папою Римським, Іоанном Павлом II, до лику блаженних. День його пам'яті в католицькому календарі - 4 травня.

11 лютого 2004 року у Великому Березному було зареєстровано ромську греко-католицьку парафію імені Блаженного Сеферіно Хіменес Малья ( Ceferino Giménez Malla). У 2008 році розпочато будівництво греко-католицького храму для ромської громади Великого Березного. 2 грудня 2008 року владика Мілан освятив хрест та фундамент майбутньої церкви. Значної фінансової допомоги надали американські єпископи. Фізичною працею у будівництві допомагали ромам також волонтери з Італії. Мета неординарна і особлива, адже молодь, яка завітала на Закарпаття – волонтери із спільноти Папи Івана XXIII. Харизма цього згромадження – це допомога бідним людям. 22 вересня 2013 року єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан освятив завершену будівлю церкви.

При церкві Блаженного Сеферіно Хіменес Малья діє катехитичний клас. На заняттях ромські діти різних вікових категорій поглиблюють свої знання про Бога та створений Ним навколишній світ, а зокрема людину - Його образ та подобу. Навчають дітей правд християнської віри, біблійної історії та залучають до участі у Святих Тайнах. На уроках використовується аудіо-відеотехніка, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу

[ngg src="galleries" ids="38" display="basic_thumbnail"]

смт. Великий Березний

неділя та святкові дні

14.30 - Божественна Літургія

субота

13.00 - катехизація дітей та молоді

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Блаженного Сеферіно Хіменес Малья став. прот. о. Василь Данилаш