Парафія Божого Милосердя

Foto #1
Виходячи з потреб вірників на західній околиці Ужгорода на перехресті вулиць Загорська-Осипенка-Щедріна в 2002р. була заснована нова греко -католицька парафія. Потреба створення нової парафії, в тому числі, була обумовлена потребами вірників похилого віку , яким з вказаних вулиць необхідно було долати значну відстань до Кафедрального собору для участі у св. Літургії.
Foto #2
     У червні 2002р. було розпочато будівництво тимчасової каплиці, яка була завершена та освячена у листопаді місяці того ж року.
     04 травня 2003р. тодішнім помічним єпископом Юрієм Джуджаром було осв’ячено наріжний камінь під будівництво храму, який отримав назву церква «Божого Милосердя».
Foto #3
У травні 2004р. було розпочато спорудження храму, проект якого розробив архітектор Арнольд Медвецький. Завдяки зверненню о. Василем Хваста, з благословення владики Мілана до закордонної благодійної організації з Німеччини «Kirhe in Not» у 2005р. було отримано фінансову підтримку. Завдяки цій підтримці, фінансовій допомозі місцевих благодійників-спонсорів, а також пожертвам вірників, будівництво храму відбувалося швидким темпом, проте коштів на завершення не вистачало.
Foto #4
За допомогою старань тодішнього єпископа нашої єпархії владики Мілана у 2007р. проектна комісія єпархії Роттенбург - Штутгард (Німеччина) розглянула проект будівництва нашого храму та виділила значну фінансову допомогу для завершення церковної  споруди.
             У період будівництва поступово формувалася парафіяльна громада. Сестри Згромадження Непорочної Діви Марії від самого початку беруть активну участь у житті та розвитку парафії, оскільки їх монастир знаходиться неподалік від храму – на вулиці Малиновій.
Foto #5
            29 червня 2008р. сталась урочиста і святкова подія у житті вірників парафії «Божого Милосердя»  - відбулося освячення новозбудованого храму. Чин освячення здійснив владика Мілан, тодішній  Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, та владика Юрій Джуджар, на той час уже екзарх Сербії та Чорногорії.      
Foto #6
           У 2009р. товариство імені Рівноапостольних Кирила і Методія (Німеччина) на чолі з архімандритом Андреасом Абрахамом Тірмаєром виявило бажання підтримати новостворену парафію «Божого Милосердя». Митець Елізабет Рідер написала ікону Божого Милосердя у східному стилі. Ікона була офіційно передана парафії 10 жовтня 2010р. і встановлена для вшанування на бічному престолі храму.
Foto #7
         15 вересня 2009р. Декретом №325/09 ставр. прот. Василь Хваста був призначений владикою Міланом парохом парафії Божого Милосердя.
Foto #8
         Після закінчення будівництва та освячення храму виникла потреба у будівництві катехитичного центру/парафіяльного будинку. Проект парафіяльного центру був розроблений архітектором Бачинський Сергієм у 2010р. Будівництво почалося у 2011р., така потреба виникла, оскільки парафія знаходиться майже у центрі житлового мікрорайону, на парафії завжди є діти та молодь. Будівництво продовжувалось з 2011р. по 2019р. під керівництвом о. Василя Хвасти, завдяки фінансовій підтримці місцевих спонсорів-благодійників та пожертвам парафіян.
Foto #9
    На першому поверсі будинку відбувається катехизація дітей різних вікових груп, яку проводять Сестри Служебниці. Другий поверх будинку обладнано для проживання священика та його сім’ї.
Foto #10
В 2020р. владикою Міланом після висвячення на священика на парафію Божого Милосердя був призначений сотрудником о. Віктор Бурлака, який окрім служіння на парафії отримав обов’язки проведення занять з молоддю парафії.                
Foto #11
         Також при парафії діє спільнота «Матерів у молитві», спільнота «Живого Ружанця»  та спільнота «Сім’ї Найсвятішого Серця Ісуса», які діють з моменту заснування парафії. Крім того, при парафії засновано та діє молодіжний хор.
Foto #12
Наша парафія, це місце де кожен може зустрітися з Божим Милосердям, оскільки щоденно в часі Літургії можна приступити до таїнства сповіді, щоб вповні відкрити своє серце на прийняття Божої Любові. Оскільки духовне життя завжди є динамічним, і потребує розвитку, то ж щиро запрошуємо вас до нашого храму.