Парафія Божого Милосердя

Парафія Божого Милосердя

Священик Василь Хваста організував громаду в доволі новому мікрорайоні на західній околиці Ужгорода. Громаду було зареєстровано 21 березня 2002 року, а до осені завершили спорудження тимчасової каплиці на ділянці, виділеній міською радою. На вказаній ділянці у квітні 2002 року було освячено хрест та розпочато регулярні богослужіння під відкритим небом.

04.05.2003 р. тодішнім помічним єпископом Юрієм Джуджаром було освячено наріжний камінь під будівництво храму, який отримав назву «Церква Божого Милосердя».

В травні 2004 року було розпочато спорудження греко-католицької святині, проект якої розробив архітектор Арнольд Медвецький.

На протязі всього етапу будівництва богослужіння проводились у тимчасовій каплиці, де поступово формувалась церковна громада.

Активну участь у житті парафії Божого Милосердя беруть Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії з монастиря по вулиці Малиновій, що неподалік храму. Зокрема займаються катехизацією з дітьми. А загалом сестри цього чину, заснованого наприкінці ХІХ століття на Львівщині сестрою Йосафатою Гордашевською (на її честь освячена монастирська капличка), працюють там, де є найбільша потреба: опікуються недужими, засновують дитячі садочки, навчають молодь і старших основ християнського життя, дбають про охайність храмів. Нині вони здійснюють апостольську працю в 14 країнах світу. В Ужгороді черниці служебниці працюють з 2001 року.

Дякуючи Богові, допомозі закордонних та місцевих спонсорів та пожертвам вірників 29.06.2008 року відбулась урочиста та святкова подія в житті вірників мікрорайону Осипенка–Щедріна – освячення новозбудованого храму.

Освячення здійснив владика Мілан – тодішній Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії та єпископ Юрій Джуджар – екзарх Сербії та Чорногорії.

Поряд з церквою знаходиться новозбудований катехетичний –парафіяльний центр, будівництво якого було розпочато в 2011 році. Це дало змогу проводити різного роду катехизації , а також молитовні зустрічі та духовні співбесіди для різних поколінь наших парафіян. Зокрема діє катехитична програма приготування дітей до Першої Сповіді та Святого Причастя.

Ще однією важливою спільнотою є «Матері в молитві», об’єднує матерів, що моляться разом за своїх дітей та внуків. Також діє спільнота живого рожанця.

В планах парафії є багато цікавих та важливих заходів і духовних проектів, покликаних збагатити життя нашої церкви та суспільства загалом. Тому важливою та дуже помічною для нас є участь кожного парафіянина у активному духовному та релігійному житті нашої громади, до чого усіх Вас радо запрошуємо.

У 2009 році товариство імені Рівноапостольних Кирила і Методія (Німеччина) на чолі з архімандритом Андеасом – Абрахамом Тірмаєром виявило бажання підтримати новостворену парафію Божого Милосердя. Митець Елізабет Рідер написала ікону Божого Милосердя у східному стилі. Ікона була офіційно передана парафії 10 жовтня 2010 року і встановлена для почитання на бічному престолі храму.

м.Ужгород, вул.Осипенка,14

неділя

8.00 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
16.00 - Вечірня
17.00 - Зустріч спільноти «Матері в молитві»

святкові дні

8.00 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
18.00 - Божественна 
Літургія (якщо свято припадає на робочий день)

будні (крім п'ятниці)

8.30 - Божественна Літургія (щопонеділка проводиться в монастирі, вул.Малинова.15)

будні (п'ятниця)

18.00 - Божественна Літургія (молитва за людей з різними видами узалежнення - хвороби, алкоголь, ігрова залежність, тощо)

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Божого Милосердя Митр.прот. Василь Хваста