Парафія Cвятої мучениці Параскеви-П’ятниці

Парафія Cвятої мучениці Параскеви-П’ятниці

Парафія святої мучениці Параскеви-П’ятниці заснована у 2010 році за ініціативи частини населення нового житлового району села Сторожниця. Після збору підписів для подання документів на реєстрацію парафії в органах держаної влади та виділення ділянки під будівництво храму, 13 листопада 2010 року єпископ Мілан освятив хрест та наріжний камінь.

Територія парафії знаходиться на межі трьох населених пунктів : місто Ужгород, сіл Сторожниця та Минай. Охоплює житловий масив мікрорайон «Минай» і новий житловий район села Сторожниця. Це розташування церкви дає великі перспективи проведення активної пастирської діяльності та євангелізації, адже житловий масив мікрорайон «Минай» - це комплекс, який включає в себе п’ятиповерхові багатоквартирні будинки (які заселяють в переважній більшості молоді сім’ї), дитячий садок, та спортивні майданчики. Новий житловий район села Сторожниця – це приватний сектор, який теж населяють в більшості молоді сім’ї. Приблизне населення території, яку охоплює парафія, складає близько двох тисяч людей і кількість збільшується, адже забудова на цій території продовжується.

У 2011 році було вирішено побудувати малий храм, для того щоб розпочати проведення богослужінь та євангелізацію серед людей, щоб парафія почала жити повноцінним життям. У вересні 2011 року було залито фундамент храму та розпочато будівництво коштами благодійників. У 2014 році майже всі будівельні роботи було завершено і 29 березня 2015 року на п’яту неділю великого посту, в день пам’яті преподобної Марії Єгипетської владика Мілан Шашік освятив храм та престол.

Особливістю церкви є її архітектура та посвята преподобній Марії Єгипетській – великій святій, на якій Бог виявив всю глибину свого милосердя та любові до грішників.

Це єдина церква в нашій єпархії, що носить ім’я преподобної Марії Єгипетської. В основу архітектури храму закладено пам’ять про втрачені церкви мараморощини, що були виконані в особливому готичному стилі. Гострі шпилі церкви повторюють ту особливу красу дерев’яних храмів мараморощини, що колись належали до нашої єпархії. І хоч церква не є дерев’яною та побудована з використанням сучасних технологій – своєю поставою вона нагадує своїх втрачених предків. Серед особливостей інтер’єру варто відзначити різьблений престол та жертовник, а також ковані люстри та бра, що надають церкві особливої краси.

При парафії окрім богослужінь проводиться катехизація дітей, а також, що не менш важливо, катехизація дорослих.

 

м.Ужгород, житл. мікр. (Минай)

Неділя та святкові дні (якщо державний вихідний)

8.30 - Велика Утреня
10.00 - Божественна Літургія

Святкові дні (що випадають на робочий день)

18.00 - Божественна Літургія

Субота

18.00 - Велика Вечірня (в літній період 17 .00)

Будні (середа, четвер, п’ятниця)

18.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святої мучениці Параскеви - П’ятниці о. Дмитро Тулай