Парафія Ікони Клокочовської Богородиці

Парафія Ікони Клокочовської Богородиці

Серед Чудової Карпатської природи, між річками Шипот та Звор розташувалося село Тур'я-Поляна. З назви села виходить, що воно розташоване на лугу-поляні, серед лісів. Перша письмова згадка датується 1548 роком. У ті далекі часи воно підлягало Невицькій замковій домінії. У єпископській візитації за 1751 рік згадується дерев’яна Свято-Михайлівська церква, з двома дзвонами, прикрашена всіма новими образами.

Кам’яна греко-католицька церква побудована в 1832 році. Перед церквою стоїть одноярусна каркасна дзвіниця. Два більші дзвони вилила ужгородська фірма «Акорд» у 1930 році, особливої уваги заслуговує малий дзвін, відлитий в 1758 році.

В архівному документі, крім всього описаного майна, записано і про населення по віросповіданню. По стану на 1908 рік в селі була наступна кількість людей по віросповіданню: греко-католиків-840, римо-католиків – 8, євреїв – 41. Метрика велася з 1824 року.

З документів громади виходить, що після ліквідації греко-католицької Церкви на Закарпатті, у 1949 році храм у селі Тур'я-Поляна, був зайнятий православними РПЦ. Для підтвердження «законності» цих дій, було заключено договір з Перечинським райвиконкомом у 1953 році. В часи релігійного гоніння комуністами - греко-католицька громада обслуговувалася підпільно.

Нове свідоцтво про затвердження статуту греко-католицької громади с. Тур'я-Поляна зареєстровано 27 серпня 1991 року. Починаючи з 1990 року греко-католицькі вірники безрезультатно намагалися домовитися про повернення храму або про почергове моління у храмі. Більш ніж 20 років, долаючи десяток кілометрів, ходили молитися до с.Свалявка, де була греко-католицька каплиця.

У 2003 році, громада звернулася з проханням до сільської ради про надання в оренду приміщення для тимчасового моління, а також про виділення земельної ділянки для будівництва храму.

2 жовтня 2005 року владика Мілан освятив наріжний камінь під спорудження храму. Під час будівництва храму священиками на парафії були о.Марко Дурлак, о.Микола Кость, о.Михайло Михайлець, о.Ростислав Сметанка. А вже за отця Івана Тернинко (молодшого) у березні 2010 року було освячено хрести для куполу. 4 жовтня 2010 року владика Мілан освятив новозбудований храм – Церкву Ікони Клокочовської Богородиці у селі Тур'я-Поляна. 28 вересня 2014 року владикою Міланом освячено іконостас.

При парафії діє спільнота «Матері в молитві», які один раз на місяць мають літургію в намірі за дітей. Практикується перша п’ятниця та перша субота місяця. Катехизація молоді та першопричасників щосуботи.

[ngg src="galleries" ids="56" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Тур'я Поляна

неділя і свята

8.00 - Утреня
10.00 - Божественна Літургія

будні

8.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Ікони Клокочовської Богородиці с. Тур'я-Поляна о. Юрій Костак