Парафія Марія-Повчанської Ікони Божої Матері

Парафія Божого Милосердя

Парафія Марія-Повчанської Ікони Божої Матері в Ужгороді була заснована греко-католицькою релігійною громадою 24 лютого 2005 року. А 18 червня 2005 року освячено наріжний камінь, для спорудження під одним дахом двох храмів – греко- і римо-католицького. На цій посвяті були присутніми апостольський нунцій Іван Юркович, владика Мілан Шашік єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, екселенція Антал Майнек єпископ Мукачівської римо-католицької дієцезії, та брати менші на чолі з о. Іваном Пєхотою.

Ікона Матері Божої з Повчі, має свою непросту історію. Сьогодні Маріяповч знаходиться на території Угорщини, до війни для вірних Мукачівської греко-католицької єпархії це місце було винятковою святинею. Особливістю парафії Марія-Повчанської Ікони Божої Матері, є те що нею опікуються чин братів менших – францисканців. Через братів в повні проявляється францисканський дар примирення.

З осені 2005 року греко-католицькі вірні служили в каплиці Марія-Повчанської Божої матері. В тому ж році розпочато будову монастиря. Вже на той момент згуртувалися група вірних котрі й сталися основою майбутньої парафії.

Дбаючи про належну духовну опіку всіх парафій Мукачівької греко-католицької єпархії владикою Міланом призначено з 01 вересня 2006 року адміністратором парафії Ікони Марія-Повчанської Божої Матері о. Косма Холлєк, Чину Братів Менших.

В 2010 році розпочато виливання складного фундаменту під майбутню церкву. 2011 року розпочато також будову будинку для бідних, брати почали допомагати бідним даючи їм теплі обіди, чи навіть речі котрі парафіяни приносили. Згодом взяли на себе організовування кожного року святкового обіду на парафіяльний празник, на якому було присутніми понад 60 осіб.

При парафії засновано спільноти:

  • Матері в молитві – перша зустріч відбулася 2 липня 2007 року, опікується ними о.Косма.
  • Ковчег віри – для дітей, котрі збираються біля монастиря. З часом повстало кілька груп дітей, які відвідують катехизи. Брати супроводять дітей на виїзди котрі організовує парафія. Парафія заповнює 10 літніх днів відпочинку для дітей.
  • Школа Євангелізації – групує людей котрі прагнуть поглибити свою віру, збирається в монастирі від 30 до 50 людей.
  • Жива Вода – молодь збирається для поглиблення знання Святого Письма.
  • Veritas – котра має виразний патріотично-католицький характер, об’єднує інтелектуальну молодь, переважно студентів.

м.Ужгород, вул.Заньковецької, 9а

неділя та святкові дні

7.30 - Утреня
8.30 - Божественна Літургія
10.30 - Божественна Літургія
17.00 - Вечірня
18.00 - Божественна Літургія

будні (щоденно)

7.00 - Божественна Літургія

будні (вівторок, четвер)

18.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Адміністратор парафії Марія-Повчанської Ікони Божої Матері ієрм. Косма Холлек