Парафія Найсвятішого Серця Христового

Парафія Найсвятішого Серця Христового

З Х століття хрест – набув загального вжитку: його носили на тілі, клали на межах, ставили на роздоріжжях. З давніх часів при дорозі в Великий Березний стояв хрест.

З приходом радянської влади на Закарпаття - насильно ліквідовано греко-католицьку Церкву. Сталінський тоталітарний режим виступив проти самостійної конфесійної інституції, яка мала власні історичні корені й традиції.

Хрест в Великому Березному було зруйновано тодішньою владою.

На початку 90-тих відбувся вихід з підпілля греко-католицької Церкви та відродження греко-католицької громади в Великому Березному.

За ініціативи громади та тодішнього куратора греко-католицької громади Івана Білканича, постало питання про відновлення Хреста. Громада звернулася за допомогою до Василя Гожик, директора підприємства «Яворник». Останнім запропоновано збудувати каплицю.

В період з 1993 року по 1994 рік відбувалося будівництво каплички, зусиллями підприємства «Яворник» та його директора .

У 1995 році освячення Каплиці здійснив помічний владика Мукачівської греко-католицької єпархії Іван Маргітич. Відкриття у Великому Березному каплички Найсвятішого Серця Христового стало щирим святом духовності. Тому, що це місце буде тепер ще одним острівцем, де кожний спраглий зможе причаститися молитвою, скласти подяку чи попросити помочі, засвітити свічку, віддавшись думкам про найсокровенніше.

З 2009 року в капличці Найсвятішого Серця Христового почали регулярно проводитись Богослужіння у неділю та в святкові дні.

25 липня 2011 року зареєстровано парафію Найсвятішого Серця Христового в Великому Березному. У 2013 році на свято Найсвятішого Серця Господа Нашого Ісуса Христа Преосвященний владика Мілан та владика Курт Бурнет - єпарх Пасейку(США) відвідали каплицю Найсвятішого Серця Христового в Дубках та відслужили архієрейську Службу Божу.

На даний час греко-католицькою громадою Найсвятішого Серця Христового опікується отець Іван Чепара.

[ngg src="galleries" ids="40" display="basic_thumbnail"]

смт. Великий Березний, урочище «Дубки»

неділя та святкові дні

9,00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель Парафії Найсвятішого Серця Христового прот.о. Іван Чепара