Парафія Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі, с. Минай

Парафія Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі, с. Минай

Першу богословську школу заснував у 1744 році в Мукачеві єпископ Михайло Мануїл Ольшавський. З 1778 року єпископ Андрій Бачинський переводить заклад у приміщення Ужгородського замку, подарованому імператрицею Марією-Терезією Мукачівській єпархії. Нова його назва – Духовна семінарія ім. Трьох Святителів. У 1941 році семінарія отримує статус академії. Упродовж радянського періоду греко – католицькі громади діяли підпільно, підпільно тривало і навчання та виховання молодих священників. На південній околиці Ужгорода у 1992 році єпархії було виділено ділянку для будівництва духовного навчального закладу і 28 червня було освячено наріжний камінь. 1992-1993 навчальний рік розпочався вже в Ужгороді, навчання проходило у вагончиках. 28 червня 1995 року освятили перший завершений корпус, згодом добудували ще одну частину і внутрішню каплицю Трьох Святителів. У січні 2003 року Мукачівську греко – католицьку єпархію очолив єпископ Мілан Шашік, а ректором семінарії став декан Виноградівського деканату о. Тарас Ловска.

28 червня 2004 року відбулося свято з нагоди першої річниці перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі. Цього ж дня кардинал Йозеф Томко з Риму освятив завершене будівництво нової семінарії, а також фундамент під нову семінарійну церкву. Церкву спорудили у формі великого восьмигранника. Освячення надбаного хреста здійснив владика Мілан 7 листопада 2006 року; а 28 червня 2007 року владика Мілан разом із кардиналом Теодором Едгаром Мак-Керіком, вашингтонським архієпископом освятив нову церкву на території богословської академії.

Блаженний владикаТеодор Ромжа був духовним провідником Греко-Католицької Церкви Закарпаття. Духовний подвиг владики Теодора віддзеркалює драматичну, трагічну і водночас героїчну долю греко-католиків Закарпаття. Щоб не допустити знищення греко-католицької церкви, владика Теодор постійно об’їжджав парафії Мукачівської єпархії, здійснював богослужіння, вів розмови з священиками і парафіянами, морально підтримував їх, чим спонукав їх берегти і відстоювати віру предків. Як виявилось, радянська влада з її могутнім ідеологічним фронтом та репресивним апаратом так і не змогла нічого протиставити місіонерській і пастирській діяльності авторитетного Владики. Владика Теодор відмовлявся співпрацювати - був незламний, тому безбожна влада вирішила позбутися владику через вбивство. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1947 року у Мукачівській лікарні помер єпископ Теодор Ромжа. У червні 2001 року під час свого візиту в Україну Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Теодора Ромжу Блаженним нашої Церкви.

Особливістю парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі є найперше те, що порядок богослужінь є тісно пов’язаний із життям духовної семінарії. Катехизація дітей та молоді проводиться по неділям після богослужінь, у трьох вікових категоріях. Підготовка до першого причастя, середня група, молодіжна група. Молодіжна група активно приймає участь у єпархіальних олімпіадах, займає гідні місця. При парафії є спільнота матерів у молитві та спільнота рожанця. По середам під час богослужінь співає семінарійний хор. У часі посту можна почути катехизи, які проводяться для парафіян.

Восени 1997 року на території Ужгородської духовної академії ім.Т.Ромжі було освячено місце і закладено фундамент каплиці св.Ю.Тадея. Завершену споруду було відкрито 24 серпня 1998 року на честь 20-річчя єпископської хіротонії єпископа – ординарія Івана Семедія, а 10 жовтня каплицю освячено. Біля каплиці встановлено скульптуру Святого Юди Тадея.

[ngg src="galleries" ids="71" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Минай, вул. П.Карпатського, буд.2

Парафія Перенесення мощів Бл.Т.Ромжі

неділя та святкові дні

7.30 - Утреня 
9.00 - Божественна Літургія
18.00 - Вечірня

будні (понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця)

7.00 - Божественна Літургія

будні (середа)

18.00 - Божественна Літургія

субота

8.00 - Божественна Літургія
Катехитичні зустрічі для молоді проводяться щонеділі одразу після Святої Літургії
1-ша група - підготовка до першого Святого Причастя 
2-га група – після першого причастя до 15 років
3-тя група від 16 і старше
Каплиця Святого Юди Тадея:

святкові дні

7.30 - Утреня 
17.30 - Божественна Літургія

будні (вівторок, четвер)

7.30 - Утреня 
17.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Ректор Ужгородської греко-католицької духовної академії ім. Блаженного Священномученика Теодора Ромжі архімандрит Петро-Павло Береш,д-р.

Сотрудник парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі о.Юрій Кіш

Сотрудник парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі о.Василь Пітра