Парафія Покрови Пресвятої Богородиці с. Сімер

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці с. Сімер

Село Сімер взяло свій початок на горі Синаторія, поблизу річки Тур'ї, яка протікає між горами Синаторія, Боронська, Бранова. Село Сімер, мов ворота між ними, відкриває Тур'янську долину з боку Ужгороду. Перша згадка про село відноситься до 1551 року.

У 1751 році згадують дерев’яну церкву святої Параскевії, з двома дзвонами – яку 1782 року було зруйновано. Нову муровану греко-католицьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці у селі Сімер освятив 14 вересня 1929 року архідиякон Віктор Карцуб.

Отець Віктор Карцуб у 1916 році- дочасний адміністратор, а з 1917 року – по 1934 рік парох Ужгородського Преображенського греко-католицького храму на Цегольні. З 1916 по 1934 роки виконував також обов’язки Ужанського намісника. У 1928 році призначений єпархіальним дорадником.

Після ліквідації радянською владою греко-католицької Церкви, Свято-покровську церкву у селі Сімер було підпорядковано Московському патріархату.

Оновлену греко-католицьку громаду, після легалізації Мукачівської греко-католицької єпархії зареєстровано 1991 року. Оскільки не вдалося повернути церкву і впровадити почергове моління, вірникам довелося шукати приміщення для проведення Богослужінь. На протязі чотирьох років вірники молилися під відкритим небом на подвір’ї, біля насильно відібраної церкви. Після багатьох звернень активних, небайдужих вірників греко-католицької громади до місцевої влади - останніми було виділено для проведення богослужіння колишню будівлю дитячого садочку, яка перебувала в аварійному стані. Вірниками докладено чималих зусиль для приведення занедбаної будівлі до ладу. Впродовж дванадцятьох років греко-католицька громада с.Сімер проводила богослужіння в приміщенні дитячого садочку. У 2006 році сільською радою було виділено земельну ділянку для будівництва нової греко-католицької церкви. 20 серпня цього ж року владика Мілан провів освячення хреста, на місці майбутньої церкви, ділянки під будівництво та наріжного каменю. У 2008 році залито фундамент під будівництво нової церкви. І вже за недовгі три роки збудовано нову греко-католицьку церкву села Сімер. 20 лютого 2010 року владика Мілан провадив освячення хрестів для церкви Покрова Пресвятої Богородиці у селі Сімер. 14 червня 2011 року владика Мілан зробив важливу подію у історії парафії – освятив новозбудований греко-католицький храм у селі Сімер. Тепер, проїжджаючи дорогою до Турянської долини, можна побачити гарну, нову церкву у селі Сімер, яка завжди чекає і кличе кожного, хто має бажання у стінах цього храму воздати хвалу Господу нашому Ісусу Христу.

При парафії проводиться катехизація дітей та молоді, діє спільнота «Матері в Молитві».Кожної першої п'ятниці місяця вірники парафії в особливий спосіб вшановують Серце Ісуса Христа, приступають до Святої Сповіді та винагороджуючого Святого Причастя, побожно беруть участь у Службі Божій.

[ngg src="galleries" ids="54" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Сімер

неділя

11.00 - Утреня
11.30 - Божественна Літургія

перша п'ятниця

11.00 - Свята Сповідь 
11.30 - Божественна Літургія

Фатімська субота

16.00 - Велика Вечірня

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці прот.Мирослав Рябінчак