Парафія Покрови Пресвятої Богородиці с. Вільшинки

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці с. Вільшинки

Село Вільшинки засноване в другій половині ХVI століття. Тодішня влада вирішила заселити пустий гірський край. З кінця ХVIIІ століття і до середини ХIХ століття в с. Вільшинки жили селяни, які відбували панщину на казенних землях. Важливу роль в житті селян відіграє Церква.

У 1751 році в селі Вільшинки стояла дерев’яна греко-католицька церква Святого Михаїла з двома дзвонами. Дерев’яна церква декілька разів горіла. Місцеві жителі, щоб уникнути пожеж почали будувати церкву з каменю. Будівництво кам’яної базилічної церкви розпочалося в 1770 році. В 1801 році завершено будівництво нової мурованої церкви, споруда має добрі пропорції і гарне розташування на пагорбі. Спочатку дахи були вкриті гонтом, а після ремонту в 1932 році церква набула теперішнього виду.

Дзвони були виготовлені в Чехії. З Ужгорода їх привезли на возі волами. В період війни, два малі дзвони забрали, щоб переплавити їх на зброю. Один дзвін залишився, а два малі виготовила ужгородська фірма «Акорд».

Великий дзвін знаходився на церковній турні. Старожили говорять, що це спонукало розколу церковних стін. У 1930 році біля церкви споруджено кам’яну дзвіницю, куди перенесено дзвони. Згодом церкву скріпили трьома скріпленнями (анкерами), щоб зберегти церковні мури.

З приходом радянської влади на Закарпаття, греко-католицьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці в селі Вільшинки насильно відібрано і передано новоутвореній православній громаді села.

Парафіянами села до 1949 року опікувався отець Стефан Гафич. Цього ж року, за відмову перейти до російської православної церкви, о. Стефана Гафича засуджено на 25 років позбавлення волі з поразкою в правах на 5 років і конфіскацією належного йому майна. Був відправлений у табори ГУЛАГу Казахстану. З місць ув'язнення звільнений 6 лютого 1956 року. Після повернення з таборів ГУЛАГу отець Стефан активно включається в підпільну душпастирську роботу, хоч проводити священичу діяльність йому було заборонено. В часи підпілля греко-католиками села Вільшинки опікується о. Стефан Федор, о. Йозеф Штиліха, а також отець Юрій Федака.

Відновлення греко-католицької громади села Вільшинки відбулося в 90 - х роках, після легалізації греко-католицької Церкви на Закарпатті. Оновленою парафією опікується отець Стефан Гафич. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці в селі Вільшинки не вдалося вповні повернути греко-католицьким вірникам села, докладено значних зусиль отця Стефана та парафіян для віднови парафії та проведення почергового моління , (це єдина на Перечинщині церква де Богослужіння по черзі проводять дві конфесії ). Через деякий час важка хвороба підірвала здоров’я отця Стефана, і він уже не міг обслуговувати греко-католицьких вірників села Вільшинки.

З 1999 року парафіянами села опікується священик о. Володимир Ковтик. З 2009 року й по сьогодні душпастирську працю продовжує священик о. Юрій Дудинець.

При парафії Покрови Пресвятої Богородиці в селі Вільшанки діє спільнота Матері в молитві, проводиться катехизація дітей та молоді.

[ngg src="galleries" ids="44" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Вільшинки

неділя та святкові дні

8.00 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
15.00 - Вечірня

будні дні. Понеділок

8.00 - Божественна Літургія

будні дні (зимовий період)

Вівторок - субота16.00 - Божественна Літургія

будні дні (літній період)

Вівторок - субота19.00 - Божественна Літургія

1 Четвер місяця

перед Літургією - Молитва спільноти «Матері в молитві»

1 П'ятниця місяця

8.00 - Сповідь
9.00 - Божественна Літургія

субота та перед святами

17.00 - Велика Вечірня (зимовий період)
20.00 - Велика Вечірня (літній період)

субота та неділя

Катехизація дітей

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці с.Вільшинки о.Юрій Дудинець