Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці

Село Мирча розташоване в правобережній частині долини річки Уж.

У 1549 році село належало до володінь Ужгородської домінії графів Другетів.

У 1751 році в селі Мирча була дерев’яна греко-католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці в доброму стані з двома дзвонами. У 1820 році було збудовано муровану церкву добрих пропорцій зі стрункою вежею. Біля церкви стоїть одноярусна каркасна дерев’яна дзвіниця з двома дзвонами. Менший дзвін відлив майстер Ласло Шандор Немеш з Малих Геївців у 1832 році, а великий дзвін виготовив дзвонар Ференц Егрі в 1920 - х роках.

Наприкінці 1947 року діяльність із ліквідації греко-католицької Церкви на Закарпатті значно активізувалася.

У 1949 році тодішньою репресивною владою було докладено всіх зусиль щодо ліквідації Мукачівської греко-католицької єпархії. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці в селі Мирча насильно передано російській православній церкві.

У 2003 році вірники села та священик о. Іван Чепара прийняли рішення повернутися у лоно Мукачівської греко-католицької єпархії. Влітку 2003 року було перереєстровано православну громаду на греко-католицьку і всі майнові права перейшли відновленій греко-католицькій громаді села Мирча. Але згодом виник розкол громади на греко-католиків та православних. Церква тимчасово була закрита, Богослужіння проводилися на подвір`ї біля церкви. В жовтні 2003 року укладено угоду про почергове Богослужіння, яке тривало протягом одинадцятьох років. Православній громаді села виділено земельну ділянку під будівництво церкви. Храм Покрови Пресвятої Богородиці повністю належить греко-католицькій громаді села Мирча. З того часу і по сьогодні парафією Покрови Пресвятої Богородиці опікуються монахи ЧСВВ з Малого Березного.

При парафії діє спільнота Святого Ружанця, проводиться підготовка дітей до Першої Сповіді та Першого Святого Причастя.

[ngg src="galleries" ids="35" display="basic_thumbnail"]

Великоберезнянський р-н, с. Мирча

неділя та святкові дні

9.00 - Божественна Літургія

будні (середа, п'ятниця)

8.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ