Парафія Преображення Господнього

Парафія Преображення Господнього

Греко-католицькі вірники міста Чоп відвідували літургії у римо-католицькому храмі, оскільки у місті Чоп не було греко-католицької церкви. У листопаді 1999 року ревні вірники візантійського обряду Паленка Марія та Михайло Добош звернулися за допомогою до владики Івана Семедія, з проханням утворити громаду і направити священика для відправлення богослужінь, згідно з традиціями нашої Мукачівської греко-католицької єпархії. Владика Іван Семедій призначив отця Аттілу Сабо служити греко-католицьким вірникам. За згодою владики Антала Майнека було отримано дозвіл на проведення богослужінь у римо-католицькому храмі нашими вірниками на чолі з греко-католицьким священиком отцем Аттіла Сабо.

10 лютого 2000 року офіційно зареєстрована греко-католицька громада м.Чоп.

Виділення ділянки для спорудження першої в місті греко-католицької церкви розтяглося на кілька років, аж поки не підібрали місце на вулиці Молодіжній. Наріжний камінь під спорудження церкви освятив владика Мілан 19 серпня 2005 року на свято Преображення Господнього. В 2007 році розпочато будівництво храму. 05 травня 2012 року владика Мілан провів освячення новобудови. В 2013 році було завершено зовнішнє оздоблення церкви.

Літургійне життя повинне бути визначальним у житті громади. Без постійного молитовного спілкування з Богом, без спільного єднання в Чаші будь-яка громада приречена на розпад. Центром життя громади повинен бути Христос в Його святих Тілі і Крові.

Жива Вервиця може стати могутньою силою у кожній сім’ї, парафії, єпархії чи країні. Вона є даром Цариці Небес. Вірники заснували на парафії молитву жінок на вервиці та спільноту матерів в молитві.

Діти парафії підготовляються до Різдвяних свят. Крім духовної підготовки, діти вивчають коляди, готують вертепи, роблять ялинкові прикраси.

Греко-католицька громада м.Чоп, почала збір речової гуманітарної допомоги, яка систематично протягом тривалого часу відправлялася на схід. Ініціатором була Кушнір Катерина, ідею підтримав о.Аттіла, надавши приміщення Церкви для штабу збору допомоги. Громада активно підключилася і в плані збору коштів для учасників АТО та усіх постраждалих і хворих міста Чоп.

[ngg src="galleries" ids="62" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, м. Чоп, вул. Молодіжна, 14А

неділя та святкові дні

9.00 - Утреня
10.00 - Божественна Літургія
11.00 - Вечірня

будні

10.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Преображення Господнього м. Чоп о.Атілла Сабо