Парафія Пресвятої Трійці

Парафія Пресвятої Трійці

Заглядаючи в історію, зазначимо, що Свято-Троїцька парафія Мукачівської єпархії була заснована 16 грудня 1997р., коли церковна громада отримала наділ землі у новому мікрорайоні Ужгороду поруч з першою Ужгородською гімназією. Основний камінь каплиці і церкви освятили 26 липня 1998 року єпископи Іван Семедій та Іван Маргітич. Масштабне будівництво очолив от. Юрій Довганинець. За короткий період було збудовано тимчасове приміщення для відправ богослужінь. Наріжний камінь каплиці Різдва освятив отець Юрій на свято Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня 1999 року. Будівництво велося на пожертви вірників та за допомоги спонсорів. Завершену каплицю освятив єпископ Іван Семедій 17 вересня 2000 року. Особливою прикрасою каплиці стало різьблення в інтер`єрі. Різьбяр Йосип Волосянський виготовив іконостас, а викладачі Ужгородського коледжу мистецтв Йосип Пал та Василь Пал майстерно виконали рельєфні різьблені ікони.

Камінь, освячений владиками Семедієм та Маргітичем, дочекався свого часу і 16 червня 2003 року єпископ Мілан Шашік освятив його вже в фундаменті майбутнього храму. У той же час почалося будівництво церкви, а також молодіжного катехитичного центру, де з 2005 р. навчаються різні групи дітей. 31 січня 2010 року владика Мілан Шашік освятив дзвони вилиті у Перемишлі (Польща) для Свято-Троїцької греко-католицької церкви в Ужгороді.

При парафії діє церковний хор. Щороку до півсотні дітей проходять підготовку до першого Святого Причастя. При парафії також діє молодіжний катехетичний центр, в якому проходять підготовки молоді до свят, вчать молитви, готують вертеп. Діє спільнота матерів у молитві та спільнота живого рожанця.

У цей непростий час віруючі-прихожани згуртувалися, об’єдналися навколо спільної великої справи – зведення Свято-Троїцької церкви-красуні заради прославлення Господа.

[ngg src="galleries" ids="24" display="basic_thumbnail"]

м.Ужгород, вул. Богомольця,15а

неділя та святкові дні (церква Пресвятої Трійці)

7.00 - Воскресна
8.30 - Утреня
9.45 - Божественна Літургія
17.00 - Божественна Літургія
19.45 - Вечірня

будні (каплиця Різдва Пресвятої Богородиці)

7.30 - Розарій
8.00 - Божественна Літургія
9.00 - Божественна Літургія
18.00 - Вечірня

субота (каплиця Різдва Пресвятої Богородиці)

7.30 - Розарій
8.00 - Божественна Літургія
9.00 - Божественна Літургія
11.00 - Підготовка до першої Святої Сповіді і першого урочистого Святого Причастя для дітей віком від шести років
18.00 - Вечірня

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Пресвятої Трійці став.прот. Юрій Довганинець

Сотрудник парафії Пресвятої Трійці о.Андрій Кузик

Сотрудник парафії Пресвятої Трійці
о.Іван Васько