Парафія Різдва Івана Хрестителя с. Свалявка

Парафія Різдва Івана Хрестителя с. Свалявка

Село Свалявка Перечинського району відноситься до сільської ради с.Тур'я-Бистра. Село Свалявка невеличке, складається з 40 хат. Дерев’яна каплиця, споруджена ймовірно 1907 року, увінчувала стрімкий берег у центрі села, належала до групи малих церков початку XX ст. У 1929р. зображення каплиці потрапляє в альбом чеського дослідника Б. Вавроушка “Церковні пам’ятки на Підкарпатській Русі”. Каплиця стояла в селі до 1991 р., не зазнавши жодних змін. У 1991 році її оббили дошками і перекрили бляхою, а ще через рік вона стала вівтарною частиною новозбудованої дерев’яної церкви Святого Михаїла.

У травні 1998 році дерев’яну вівтарну частину розібрали, а натомість спорудили муровану. Так закінчила своє існування своєрідна архітектурна пам’ятка. Протягом довгого часу це була єдина греко-католицька церква у тій частині Тур’янської долини. Греко-католицькі вірники сіл Перечинського деканату: Тур'я-Бистра, Тур'я-Поляна, Порошково, Тур'я-Пасіка,Мокре та сіл Свалявського деканату: Оленево, Плоске, Павлово, Родниківка починаючи з 1990 року приходили сюди молитися, оскільки не мали змоги молитися у себе в селі. Молитися хотіли - і знали, що тут у неділю чи свято є священик, тож радо йшли, хто як міг, переважно пішки добираючись на Святу Літургію. Опікувалися вірниками в той час священики: найперше отець Василь Хваста, а потім Павло Сокол. В 1994 році призначений отець Георгій Хваста, який опікувався парафією до 3 березня 2003 року.

Тож, новоспоруджена церква мала каркасну дерев’яну конструкцію. Зовні каркас обшили шиферними плитами, всередині пресованим картоном. Церква згоріла в ніч з 27 на 28 квітня 2003 року, на самий Великдень. Розслідування засвідчило, що пожежа виникла через коротке замикання в електромережі. З допомогою благодійника д-р Маріо Маркетті з Риму, бригада на чолі з Михайлом Повханичем, під наглядом інженера Юрія Шнайдгена, на вцілілому фундаменті збудувала новий храм. 07 липня 2005 року, на Різдво Святого Івана Хрестителя владика Мілан освятив новозбудовану церкву. Іконостас вирізьбив Йосип Волосянський, а ікони намалювала Ганна Бойко. Церква у селі Свалявка присвячена Різдву Івана Хрестителя.

По 2006 рік священиком у селі був о. Марко Дурлак. У 2006 році обслуговували греко-католицьку громаду села Свалявка отець Микола Кость, згодом отець Михайло Михайлець. З 2007 року отець Ростислав Сметанка, з 2010 року отець Іван Тернинко (мол.). З 2012 року парафією опікується отець Юрій Костак.

На сьогодні село має невеличку громаду. Богослужіння проводяться частіше кожну другу неділю. Катехизація молоді проходить у неділю, після Літургії.

[ngg src="galleries" ids="53" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Свалявка

кожна друга неділя

11.30 - Божественна Літургія
Катехизація молоді

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Різдва Івана Хрестителя о. Юрій Костак