Парафія Різдва Івана Хрестителя

Парафія Різдва Івана Хрестителя

Село Загорб розташоване у гірській місцевості в долині потічка, правої притоки річки Уж.

За переказами перша дерев'яна церква святого Василя Великого датована 1751 роком, стояла в урочищі Стара Цирьков. Вона знаходилася у поганому стані, але мала старі і нові церковні образи та церковні книги. Після збудували нову церкву в урочищі Пелекійська Загорода. Теперішня типова мурована базилічна церква святого Василя Великого датована 1885 роком. У 1949 році храм передано новоствореній російській православній церкві, яка до того часу в селі не існувала.

До 1989 року в селі Жорнава в частині села Загорб не було церкви. Бажаючи мати свій храм на території села у 1990 році розпочалося будівництво православного храму Різдва Пресвятої Богородиці московського патріархату в селі Жорнава. Ініціатором будівництва храму був Михайло Степанович Іваниця.

У 2005 році пан Михайло запропонував священику та парафіянам проводити літургію українською мовою, з метою залучення молоді села. Але дана пропозиція була відхилена і засуджена, що спричинило розбіжності думок і розкол серед вірян. Наслідком цих подій в 2007році в селі Загорб зареєстровано відновлену греко-католицьку громаду.

Освячення хреста, наріжного каменю та земельної ділянки під будівництво нового греко-католицького храму провів єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан 31 березня 2007 року. Влітку цього ж року розпочалося будівництво храму. Керував будівельними роботами отець Василь Данилаш. Окремо слід відзначити внесок, віддану непосильну роботу прихожанина Степана Васильовича Гребіня, який і по сьогоднішній день трудиться на благо Церкви.

Внутрішні будівельні роботи ще не були завершені, проте перша літургія звершилася у 2008 році, яку відправив отець Василь Данилаш. Служити літургію до храму приходили священики сіл Верховина Бистра та Луг. Завершену будівлю нового греко-католицького храму Різдва Івана Хрестителя в селі Загорб – Жорнава освятив владика Мілан 7 липня 2013 року . Сьогодні вірниками села опікується о. Павло Ман.

[ngg src="galleries" ids="32" display="basic_thumbnail"]

с. Загорб

неділя та святкові дні

10.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Різдва Івана Хрестителя о. Павло Ман