Парафія Різдва Пресвятої Богородиці с.Ужок

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці с.Ужок

Село Ужок розташоване під Ужоцьким перевалом, неподалік витоку річки Уж. У грамоті, датованій 1582 роком, є чіткий напис, що Ужок згідно зі спадковим правом належить родині Другетів. Назву, вірогідно, поселення отримало від річки Уж, яка тут витікає. У 1745 році в Ужку споруджено дерев'яну церкву Святого Архистратига Михаїла - це одна з найбільш оригінальних будівель бойківського стилю. Наймасивнішою частиною храму є центральний об'єм, вкритий чотирисхилим шатром, мале шатро вкриває завершення вівтаря, а над бабинцем піднімається чотирикутна башта під чотирикутним шатром, що дещо вище за шатро вівтарного зрубу. Піддашшя плавно переходить у дах, його широкі площини об'єднують усі три частини храму. Напис над дверима свідчить, що цю церкву бойківського стилю збудували майстри Павло Тонів із с.Бітлі на Львівщині та Іван Циганин з с.Тихого. На стінах церкви є також написи імен кураторів, що підважували церкву та проводили ремонтні роботи.

Є дані, що храм не завжди стояв там, де він є зараз. Будівлю перенесли вниз до дороги, тому що людям похилого віку було тяжко підійматись по схилу. Біля церкви стоїть дерев’яна, квадратна в плані, двоярусна дзвіниця під чотирисхилим шатром. Потреба в окремій дзвіниці виникла тому, що під час першої світової війни австрійський уряд вилучив дзвони на військові потреби, а нові були настільки важкими, що їх не насмілились встановити в башті над бабинцем. Дзвіницю збудували в 1927 році.

У 1949 році, після так званої ліквідації Мукачівської греко-католицької Церкви на Закарпатті будівлю церкви Святого Архистратига Михаїла в селі Ужок передано новоутвореній православній громаді села.

13 червня 2010 року зареєстрована відновлена греко-католицька громада села Ужок. Для потреб громади придбано будівлю, яку з часом перебудовано на каплицю. Освячення каплиці провів владика Мілан 12 серпня 2012 року. З того часу почалося регулярне служіння в каплиці Різдва Пресвятої Богородиці в селі Ужок. В каплиці встановлено старий відреставрований іконостас із села Верховина-Бистра. 10 квітня 2016 року владика Мілан освятив новий престол.

Вірниками села опікуються священики отець Сергій Далекорей та отець Василь Пітра.

[ngg src="galleries" ids="36" display="basic_thumbnail"]

с. Ужок

неділя та святкові дні

9.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці о.Сергій Далекорей

Сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці о.Василь Пітра