Парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Зарічево

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Зарічево

Перша згадка про село Зарічево відноситься до 1551 року. В латинському тексті йдеться про «прибуття Заріча в Унгі». Назва походить від того, що село розташоване за річкою Уж.

У 1751 році в селі була дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці з усіма образами та трьома дзвонами. Теперішня церква – типова мурована споруда добрих пропорцій, споруджена у 1770 році на місці дерев’яної церкви. У 1828 році тут проживало 1243 - греко-католики та 17 - жителів іудейського віросповідання. За географічним словником Угорщини 1839 року греко-католиків - 1206, євреїв – 25 жителів.

В квітні 1945 року Й.Сталін затвердив план з 10-ти пунктів, опрацьований діячами української компартії, котрий закладав ліквідацію греко-католицької Церкви та посилення православних структур в Україні. Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в селі Зарічево у 1949 році примусово передано у користування російській православній церкві.

На кінці 80- х років почався процес виходу з підпілля греко-католицької Церкви на Закарпатті . Храм Різдва Пресвятої Богородиці в селі Зарічево не повернуто законним власникам, також не вдалося впровадити до практики почергове Богослужіння. Відновлена греко-католицька громада села Зарічево зареєстрована в 1991 році. Довгий час вірники молилися під стінами прадідівської церкви. В цей нелегкий період греко-католиками села опікуються: о. Василь Вайдулич, о.Михайло Баник, о. Йосип Васьков, о. Василь Данилаш, о. Мартин Ваврак.

З 30 жовтня 2005 року громадою села Зарічево опікується о. Володимир Малакеєв.

У 2007 році місцевою владою, для усунення міжконфесійного конфлікту між двома громадами села, виділено земельну ділянку для будівництва нового греко-католицького храму - за адресою вулиця Миру,15а. Освячення хреста та наріжного каменя провів владика Мілан 22 вересня 2007 року. Під час будівництва церкви Богослужіння проводилися в наметі, що приводить до збільшення чисельності греко-католицької громади села Зарічево, дає змогу більшій кількості вірників відвідувати Службу Божу. Будівництво нового храму тривало чотири роки. 20 листопада 2011 року єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан провів освячення новозбудованого греко-католицького храму в селі Зарічево. 21 грудня 2014 року проведено освячення встановленого та відреставрованого іконостасу з села Горяни, цього ж дня після Божественної Літургії проведено освячення наріжного каменю під будівництво катехитичного будинку та церковної фари.

При парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Зарічево діє спільнота Живого Ружанця, також місцева спільнота, яка допомагає потребуючим жителям села (дбають про багатодітні родини, людей похилого віку). Щосуботи проводиться катехизація дітей та молоді.

[ngg src="galleries" ids="48" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Зарічево, вул. Миру, 15а

неділя та святкові дні

9.00 - Утреня
10.40 - Ружанець
11.00 - Божественна Літургія
16.00 - Вечірня

будні

8.30 - Божественна Літургія

субота

14.00 - Катехизація дітей та молоді
16.00 - Вечірня

перша п’ятниця місяця

8.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці о.Володимир Малакеєв