Парафія Різдва Святого Івана Хрестителя, с. Кінчеш

Парафія Різдва Святого Івана Хрестителя, с. Кінчеш

Невелике с. Кінчеш Ужгородського району Закарпатської області є відносно недавно утвореним. Історія села Кінчеш починається приблизно 120 років тому (раніше це був скоріш хутір, присілок при центральній дорозі).

Є дві версії походження назви села. Згідно першої, після вдалого полювання австрійський цісар подарував землі своїм вельможам, в тому числі й угорському пану Кінчу. Останній збудував на Ровжаші будинок, хлів, інші господарські споруди. Побудувались тут і його діти. Так від прізвища Кінч виникло поселення "Кінчеш тоньо", тобто в перекладі з угорської хутір Кінчеш.

На думку інших експертів, назва села пішла від угорського слова "кінчтар" (скарб, скарбниця). І справді, багаті навколишні землі були скарбом для місцевого населення. Та скоріше скарбом у Кінчеші є люди - мирні, доброзичливі.

Тільки в цьому селі існує унікальна церква, в якій відправляють Богослужіння аж три християнські конфесії: греко-католики, православні та римо-католики.

Хоча спорудження церкви ініціювали греко-католики, задумано її як екуменічну і на освячення основного каменю священик Михайло Баник запросив представників всіх християнських конфесій села та околиць. 14 травня 2000 року в неділю Жінок Мироносиць, освятили основний камінь під спорудження першої в селі Кінчеш церкви. Організатором усіх робіт, виконаних дуже якісно і в стислі строки, та щедрим спонсором спорудження виступив місцевий підприємець Іван Риган. Проект взяли із Словаччини. В будові тісно переплелися візантійський та готичні стилі. Центричний п’яти банний храм прикрасив центр села.

Дзвіницю з електричним приводом розташовано над дахом, між банями північного фасаду. Три бронзові дзвони вагою 500, 300 і 150 кг відлиті у чеському місті Оломовц. Досконалістю архітектурного задуму вражає інтер’єр храму. Внутрішній простір організовано так, що всі учасники служби як на нижньому ярусі, так і на хорах максимально долучаються до священнодійства. Вікна вівтарної частини прикрашають вітражі, виконані Людмилою Корж-Радько та Володимиром Кузнєцовим.

Освячення храму провів єпископ Мілан 7 липня 2007 року.

Опікується греко-католицькою громадою села отець Іван Панькевич, також займається катехизацією молоді та готує дітей до Першої Сповіді та Першого святого Причастя.

Рушійною силою парафіяльного життя є малі групи. Відносини з Богом створюють спільноту між людьми, яка має свій фундамент в об'єднуючій дії Святого Духа. І хоч парафія св. Івана Хрестителя є досить молодою та об'єднує людей різного віку, з різними умовами життя, з різною освітою, інтересами і т.д., адже Церква збирає тих, хто вірить. Жінки на парафії започатковують спільноту «Молитви Живого Розарію – Серця Ісусового». Вже сформувалась певна традиція дотримуватись молитви та сповіді у першу п’ятницю місяця вірниками парафії.

[ngg src="galleries" ids="68" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Кінчеш

неділя та святкові дні

9.00 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія
17.00 - Вечірня

будні

9.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Різдва св.Івана Хрестителя с.Кінчеш о.Іван Панькевич