Парафія Священномученика цілителя Пантелеймона (філія Хрестовоздвиженського греко-католицького собору)

Парафія Священномученика цілителя Пантелеймона (філія Хрестовоздвиженського греко-католицького собору)

18 лютого 2010 року в конференц-залі стаціонару Ужгородської міської дитячої лікарні єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Преосвященний владика Мілан освятив каплицю Священномученика цілителя Пантелеймона. 12 червня 2010 року утворилася греко-католицька парафія Священномученика цілителя Пантелеймона при Ужгородській міській дитячій лікарні.

Ініціатива облаштувати бювет як місце, де не просто можна попити води,а й духовно відродитись належить колективу лікарні.

У 2010 році з благословення владики Мілана та ініціативи громади лікарні розпочаті роботи з відновлення недіючого понад 10 років бювету та облаштуванням на його базі каплиці. Підтримала медиків і греко-католицька громада та благодійний фонд імені Блаженного Теодора Ромжі. Цей проект отримав підтримку Ужгородської міської ради.

Унікальність цієї каплиці полягає в тому, що престол має відповідати існуючим канонам та виконувати функцію повноцінного бювету. Гранітний престол виконаний скульптором Василем Романом - є одним із головних елементів облаштування каплиці – до розміщеного в центрі бювету, кам'яного куба підведена мінеральна вода, яка стікає з краників на його стінках у гранітні чаші. Автором вітражного іконостасу та зображення 12-ти голубів є художник Ігор Сідун. 18 серпня 2011 року освячено і встановлено на даху бювету – екуменічний хрест, макет якого розробив мистецтвознавець Михайло Приймич, котрий, власне, консультував щодо вигляду всього бювету-каплички.

14 вересня 2011 року владикою Міланом освячено нову каплицю Священномученика цілителя Пантелеймона. Щонеділі та свята у каплиці проводяться богослужіння, в інший час жителі та гості міста мають змогу скуштувати освячену мінеральну воду та помолитися. За ініціативою головного лікаря закладу Ігоря Рошка (який координував роботи з відновлення бювету) в приміщенні облаштовано аудіо-систему – лунає духовна музика.

Крім того каплиця знаходиться поряд з дендропарком Лаудона на території лікарні, що в комплексі є місцем бажаним та цікавим для туристів.

Богослужіння в каплиці Священномученика цілителя Пантелеймона проводять священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

[ngg src="galleries" ids="27" display="basic_thumbnail"]

м.Ужгород, вул. Ракоці

неділя (в бюветі)

10.45 - Часи
11.00 - Божественна Літургія

середа

17.00 - Молебень за хворих

вівторок (в конференц-залі)

11.00 - Божественна Літургія та помазання дітей єлеєм святого Фелікса з Канталіче

Сотрудники парафії:

Сотрудник парафії Священномученика цілителя Пантелеймона о. Назар Винницький

Сотрудник парафії Священномученика цілителя Пантелеймона ієрм. Роман Поп OFM Сap