Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Тур'я-Пасіка

Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Тур'я-Пасіка

Вперше село згадують у документах за 1552 рік. Найдавніша церква стояла в місцевості, що дотепер називається “Монастир”. Друга дерев’яна церква стояла неподалік теперішньої, але згоріла. У 1751 році, під час візитації (перевірки) церков згадують дерев’яну церкву Святого Архистратига Михаїла з усіма образами та трьома дзвонами. Теперішня церква – струнка мурована споруда базилічного стилю, гарно розміщена на пагорбі в центрі села. Іконостас зробили в 1840 році.

Отець Микола Балтович у 1927-1929 роках - помічний священик у с. Тур'я-Пасіка, де на той час парохом був похилого віку хворий о. Іриней Легеза (1920-1929), а після його смерті 8 вересня 1929 р. єпископ Петро Гебей призначає о. Миколу парохом цього приходу. Тут він виконував душпастирську роботу до так званого "саморозпуску" греко-католицької церкви та її заборони в лютому 1949 року. Перед цим йому було запропоновано возз'єднатися з російським православ'ям, але оскільки він відмовився це зробити, то радянські власті, щоб досягти успіху, приміняють різні методи тиску на нього. Основними такими "гуманними" методами переконання були: заборона виконувати душпастирську роботу, а пізніше виселення з парафіяльного будинку. Отця Миколу Балтовича працівники Перечинського КДБ 29 травня 1950 р. заарештовують, а Закарпатський обласний суд, не дивлячись на похилий вік засудив на 25 років позбавлення волі. Повернувся 1955 р. і того ж року помер.

Не втрачаючи надії після довгих років гоніння, таємних Богослужінь по хатах , а згодом легалізації Церкви вірники села Тур’я-Пасіка, жили надією і молили Всевишнього аби знову могли молитися у своєму храмі. Старовинний кам'яний Свято-Михайлівський храм у селі Тур'я-Пасіка, який збудували близько 1832 року, було відібрано комуністичною владою у 1949 році та передано новоутвореній православній громаді села і більше ніколи не повернуто.

Греко-католицькій громаді після 13 років моління (Богослужіння проводились по будинках жителів села), місцева влада віддала для проведення Богослужінь будинок колишньої церковної школи, відібраниу у часи гонінь греко-католицької церкви. Перед церковною школою поставили хрест, який владика Мілан освятив 02 серпня 2003 року. Довгий час вірники молились у напівзруйнованому будинку, який врешті довелося розібрати із-за аварійного стану. Пізніше місцевою владою виділено приміщення колишньої бібліотеки в занедбаному стані.

Наріжний камінь під будівництво нового храму було освячено владикою Міланом 19 березня 2012 року , на місці колишньої розібраної церковної школи та виділеної додатково владою прилеглої ділянки.

Тож після святкування 25-ї річниці виходу з підпілля греко-католицької церкви вірники села мають такий бажаний храм. Будівництво храму Святого Архистратига Михаїла відбулося завдяки вірникам та добродійникам. 29 червня 2015 року владика Мілан разом з владикою Іренейєм (Біликом), ЧСВВ, єпископом-каноніком базиліки Санта Марія Маджоре та владикою Куртом (Бурнеттом), єпископом Пасеїцьким (США), прибули до села, що знаходиться у Тур’янській долині, щоб освятити новий храм для Свято-Михайлівської громади села Тур'я-Пасіка.

Священики, які служили для парафіян села Тур'я-Пасіка, починаючи з 90-х років: о.Павло Сокол, о.Василь Хваста, о. Володимир Ковтик, о. Олексій Мешко, о. Марко Дурлак, о. Дмитро Тулай. З 18 липня 2011 року парафією Святого Архистратига Михаїла у селі Тур'я-Пасіка опікується отець Анатолій Горзов. При парафії діє спільнота Святого Рожанця і спільнота Матері в Молитві. Щосуботи о 10 годині проводиться катехизація дітей.

[ngg src="galleries" ids="58" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Тур'я-Пасіка

неділя та святкові дні

9.00 - Божественна Літургія
Спільнота Святого Ружанця

будні (п'ятниця)

9.00 - Божественна Літургія

субота

9.00 - Божественна Літургія
10.00 - Катехизація

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Архистратига Михаїла с.Тур'я-Пасіка о.Анатолій Горзов