Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Тур'я-Ремета

Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Тур'я-Ремета

Село Тур’я-Ремета лежить у Тур’янській долині – місці, де зливаються гірські річки Тур’я та Туриця. В основі цих назв – тур, тварина, що водиться в карпатських лісах. Що ж до другої частини назви селища “Ремета”, то перекази стверджують, що так колись називали ченців, які мали свої таємні підземні ходи через гору Магуру.

Згідно візитації (перевірки) церков у 1751 році в селі стояла недавно збудована і ще не освячена дерев’яна церква св. Михайла з двома дзвонами.

Мурована базилічна церква чудово розміщена на пагорбі в центрі села.Подібно до інших мурованих церков XVIII ст., має добрі пропорції та вишукано профільовану башту з завершенням. Церкву оновили в 1923 р. Біля церкви – цікава дерев’яна каркасна дзвіниця 1928 р. на високому кам’яному цоколі, вкрита металевим шатром. Вікна-голосниці мають стрілчасту форму. У 1949 році церкву підпорядкували Московському патріархату. Парох Віктор Дулишкович 1949 р. був засуджений на 25 років каторги. У 1954 р. у таборі відбулося повстання в’язнів, яке жорстоко придушили військові підрозділи. Серед 500 убитих був і В. Дулишкович.

Греко-католицька громада у селі Тур’я-Ремети відродилася 1991 року. У греко-католицький храм, зведений 1771 року, не допускали молитися греко-католицьких вірників. Так, не дивлячись на рішення виконкому про посвячення пасок 14 квітня 1993 року, отцю Степану Гафичу довелося Богослужіння та освячення пасок проводити на дорозі. На свято Святого Михаїла у 1993 році, із великими зусиллями, виконкомом сільської ради було дозволено відправляти Службу Божу на колишній греко-католицькій фарі. Протягом трьох років греко-католики домагалися почергового Богослужіння, марно сподіваючись, поставили перед собою нелегке, а з іншого боку – доленосне завдання – звести новий греко-католицький Божий храм у селі на честь Архістратига Михаїла. Наріжний камінь було освячено єпископом-ординарієм – преосвященним Йоаном Семедієм 9 жовтня 1994 року, а 17 липня 1995 року розпочалися будівельні роботи. 5 років тривало будівництво. Важливим є факт, що у продовж п’яти років будівництва храму, вірники римо-католицької громади села Тур’я-Ремета надавали можливість греко-католикам проводити Службу Божу у їхньому храмі. Допомагали греко-католицькі громади району, сприяли будівництву й з-за кордону. Керував будівництвом будівельник Михайло Молнар, йому спомагали куратор греко-католицької громади Михайло Фекета, Василь та Юрій Крупчинські. Щоденно трудився на спорудженні святині Ілля Мешко, його робота завершилась з виготовленням й встановленням престолу. За весь час будівництва священнослужителем був отець Павло Сокол, який виконував роль не тільки духовного пастиря, але й активно сприяв організації будівництва. І ось настав довгоочікуваний вірниками день – посвячення новозбудованого Господнього храму, першого після легалізації у Перечинському районі. 21 листопада 1999 року, в день святого архистратига Михаїла - престольного свята села, тут відбулося урочисте відкриття й посвячення владикою Йоаном Семедієм новозбудованого греко-католицького храму. Єпископ Йоан Семедій посвятив храм і з участю священників відправив Архієрейську Службу Божу. Службу Божу співом супроводжував церковний хор із Перечина під керівництвом Чоби Фішера.

На сьогодні у церкві проводить богослужіння о. Василь Савчур.

[ngg src="galleries" ids="59" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Тур'я-Ремета

неділя і свята

8.30 - Утреня
10.00 - Божественна Літургія
Вечірня

будні (середа, п'ятниця)

16.00 - Божественна Літургія

субота

16.00 - Велика Вечірня

перша п’ятниця місяця

15.00 - Сповідь
16.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Архистратига Михаїла с.Тур'я-Ремета прот.Василь Савчур