Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Забродь

Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Забродь

Назва села Забродь походить від слів «за бродом», поселення заснували русини, що тікали із своїх земель від татар. Навесні у 1756 році в результаті зливи, річка Уж вийшла з берегів. Вода прибула вночі, захопивши село зненацька - люди не могли зрозуміти, що трапилось - вода забрала людські життя. Ті що залишилися в живих, перейшли на другий берег річки Уж й поселилися на території теперішнього селища.

У 1751 році згадують дерев'яну церкву Святого Архистратига Михаїла у занедбаному стані. Вона мала два дзвони та всі образи.

Сучасна греко-католицька церква Святого Архистратига Михаїла споруджена в 1864 році, і є типова мурована церква базилічного типу. Біля церкви одноярусна дерев’яна дзвіниця з дзвонами, відлитими фірмою «Акорд» у 1927 році.

У 1949 з повною забороною греко-католицької Церкви на Закарпатті, храм відібрано і передано новоствореній православній громаді села.

Відновлену греко-католицьку громаду Святого Архистратига Михаїла села Забродь, зареєстрували у 1992 році. Громаді не вдалося повернути до лона Мукачівської греко-католицької єпархії стару греко-католицьку церкву Святого Архистратига Михаїла.

У 1994 році зареєстровано римо-католицьку громаду. У травні 1995 року о. Лайош Гудра освятив наріжний камінь під будівництво костелу, спорудження якого розпочалося у квітні 1999 року.

2000 року майбутнього Мукачівського греко-католицького єпископа о. Мілана Шашіка СМ призначено настоятелем парафії Святого Августина у місті Перечин та адміністратором парафій Пресвятої Трійці у Великому Березному і Заброді. В тому ж часі було підписано договір про почергове Богослужіння в майбутньому храмі римо і греко-католиків.

Саме завдяки зусиллям отця Мілана було збудовано храм. Отець Мілан залучив пожертви зі Словаччини, Польщі, Італії, долучилась до справи благодійна організація «Реновабіс». Церкву швидко добудовано і дообладнано.

16 травня 2002 року єпископ Мукачівської дієцезії Антал Майнек та помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Юрій Джуджар в присутності 20 священиків обох обрядів освятили новий храм. Храм служить як римо-католикам, так і греко-католикам села Забродь.

Сьогодні греко-католицькою громадою опікується отець Іван Чепара.

Великоберезнянський р-н, с. Забродь

неділя та святкові дні

11.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Архистратига Михаїла прот.о.Іван Чепара