Парафія Святого Архистратига Михаїла

Парафія Святого Архистратига Михаїла

Парафія Святого Архистратига Михаїла в мікрорайоні «Веселка» м. Ужгород утворилася навесні 2002 року з благословення владики Івана Семедія. Три роки міська рада зволікала з виділенням ділянки, але восени 2004 року землю було виділено. Ділянка була розташована по вул. Докучаєва, між гуртожитком і міською лікарнею.

Пощастило із меценатами: значну частину коштів для будівництва храму пожертвував один римо-католицький вірник – Сальваторе Кондо.

Преосвященний владика Мілан 29 січня 2005 року освятив ділянку землі під будівництво Святомихайлівського храму та наріжний камінь. На те, щоб збудувати Церкву Святого Архистратига Михаїла, була Божа воля і вже за півроку було збудовано за проектом Арнольда Медвецького храм. 11 грудня того ж року єпископ Мілан освятив завершену церкву.

Кам’яний престол виконав скульптор і художник Василь Роман, поради якого були доречними в оздобленні храму. Художник Мирослав Гресько створив ікони до іконостасу.

Щонеділі в нашому храмі збирається «Спільнота Матерів». «Спільнота Матерів» вперше в нашій єпархії була заснована у нашому, Святомихайлівському, храмі. Потім вони почали виникати по цілій єпархії. Є в нас катехити з відповідною освітою. Вони проводять молодіжні, дитячі зібрання. 8-10 років – молодша група, 10-13 років – середня група, 14-18 – старша група. Старші діти мають християнські уроки щовівторка, а менші діти свою науку відвідують щосуботи. Є в нас і спільнота неокатехуменату – це путь до християнської зрілості, укріплення віри, пізнання один одного. Вони збираються окремо щосереди та щосуботи. Ми намагаємося розбирати Слово Боже та перебуваємо в Таїнствах Церкви – Покаяння та Євхаристії.

Біля церкви будується двоповерхова будова, запланована як соціальний та катехитичний центр, у якому можна буде проводити заняття з молоддю, старшими особами. Плануємо зробити і міні футбольне поле, щоб свій вільний час молодь проводила з нами, на парафії. Маємо на меті створити свого роду центр, де б у вільний час вірники могли зібратися, порозважати над Словом Божим, поспілкуватися на території церкви, біля Храму Божого.

[ngg src="galleries" ids="26" display="basic_thumbnail"]

м.Ужгород, вул. Докучаєва, 27

неділя та святкові дні

8.30 - Утреня
9.30 - Божественна Літургія
16.00 - Вечірня

будні (понеділок, вівторок, четвер)

8.00 - Божественна Літургія

будні (середа, п'ятниця)

18.00 - Божественна Літургія

субота

8.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії св. Архистратига Михаїла став. прот. Василь Бляшин