Перейти до вмісту

Парафія Святого Климента

Колись у мікрорайоні Перечина – Посьолок був дитячий садочок, який належав до Перечинського лісохімкомбінату. З розпадом СРСР виробництво збанкрутувало, садок закрили. Там, на місці колишнього дитячого садку буквально з руїн було відбудоване спільне приміщення каплички і дитячого садка. Споруда була аварійною – розвалювалися дах і стіни, без вікон і дверей. Будівлю було відновлено майже наново, вклавши багато зусиль аби привести в належний стан будинок.

21 жовтня 2006 року владика Мілан освятив хрест на місці майбутньої каплички. А, вже через рік 27 вересня 2007 року, на празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан освятив будинок дитячого садка та каплицю святого Климента Папи Римського.

Ця будівля є особливою ще і тому, що тут створено монастир сестер чину Святого Василія Великого. 8 грудня 2007 року відбулася Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята та багатолюдний відпуст. Цього ж дня тут оселилися три сестри-василіанки – Христофора (перша настоятелька сестер-василіанок у Перечині), Корнелія й Бернарда. Згодом до них приєдналася сестра Вартимея. Монаші спільноти сестер василіянок вважаються найдавнішими на українських землях. Святий Василій Великий та його сестра – Свята Макрина, яка вважається покровителькою жіночої гілки Чину Св. Василія Великого (ЧСВВ), є найпочитанішими святими серед сестер. Сестри-василіанки поєднують молитви з різноманітною працею. Вони відкриті на потреби Церкви сьогодення. Однак, як і у довоєнний період, основною їхньою діяльністю є шкільництво. Крім того, опікуються хворими в лікарнях, працюють на місіях, по школах, катехизують дітей при церквах.

31 січня 2009 року відбулося урочисте відкриття та посвячення дитсадка, в якому діє різновікова група «Бджілка». Кількість дітей на початку становила 20 осіб, щороку збільшуючись. На сьогоднішній день виховується 28 малят, переважна більшість яких живе в неповних і неблагополучних сім’ях. Весь свій час сестри- василіанки віддають служінню Богу та вихованню дітей, намагаються прищепити вихованцям моральні та духовні цінності, любов до Бога. Їхніми зусиллями в садку відзначаються всі релігійні свята, разом з малятами і їх батьками проводять дитячий Молебен, щоб разом прославити Бога і почути духовне слово.

У 2010 році настоятелькою монастиря сестер чину Святого Василія Великого у Перечині стала сестра Єлена. Разом з нею служать сестри Бернарда, Агнета та Вартимея.

При монастирі діє спільнота «Діти миру» (віком від 12 років), а також катехизація для міністрантів. Сестри готують дітей до першої Святої Сповіді та Святого Причастя.

В каплиці Святого Климента щоденно відправляється Божественна Літургія, де люди отримують духовну поживу та моральну підтримку.

м. Перечин, вул. Марійки Підгірянки, 9

неділя та святкові дні

6.50 – Утреня
8.00 – Божественна Літургія
17.30 – Вечірня

будні дні

5.50 – Утреня
6.20 – Час І
6.30 – Божественна Літургія, Вервиця
18.00 – Вечірня
21.00 – Вервиця миру

субота

6.50 – Утреня
7.20 – Час І
7.30 – Вервиця
8.00 – Божественна Літургія
17.30 – Вечірня
21.00 – Вервиця миру

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Климента о.Мирослав Рябінчак

Ігуменя монастиря сестер ЧСВВ у м.Перечин сестра Єлена

Сестри ЧСВВ у м. Перечин