Парафія Святого Миколая Чудотворця, с.Руські Комарівці

Парафія Святого Миколая Чудотворця, с.Руські Комарівці

Село Руські Комарівці Ужгородського району лежить на берегах річечки Солотвинка. Найстаріше датування першої письмової згадки 1325 р.

Попередня церква була дерев’яна, з усіма образами і двома дзвонами. Теперішня церква – типова мурована з каменю базиліка довжиною 25 м і шириною 10 м. Датою будівництва називають 1775 p., але, можливо, це рік початку робіт. У 1932 р. на день Христа Царя о. М. Калинець ЧСВВ посвятив церкву після малювання склепінь та встановлення образів Страстей Господніх.

Інтер’єр розмальований сюжетами з Євангелія, на склепіннях – композиції “Зішестя св. духа”, “Воскресіння Господнє”, “Різдво”, є також два вітражі “Пресвята богородиця, яка молиться” та “Найсвятіше серце Ісуса”. Оскільки дзвони на турні дуже розгойдували споруду, біля церкви збудували окрему дзвіницю. Найбільший дзвін забрали угорці під час Другої світової війни.

Відомим місцевим священником на парафії Св.Миколая був отець Юлій Желтвай(1911-1980), якого призначив на цю парафію єпископ Теодор Ромжа. Отець Юлій працював тут до 1949 р., коли почалося відкрите гоніння Греко-Католицької Церкви, і місцева влада за активної підтримки працівників КДБ пробує схилити його на перехід до російського православ'я. Він категорично відмовився, і його виселили з парохіяльного дому й заборонили виконувати душпастирську роботу. Працівники КДБ 28 серпня 1949 р. заарештували, а Закарпатський обласний суд 26 жовтня засудив о. Юлія на 25 років позбавлення волі з поразкою в правах терміном на 5 років і конфіскацією належного йому майна.

Більше 20-ти років церквою та парафією Св.Миколая опікується отець Іван Левко. Завдяки старанням отця Івана та вірників парафії від часу відновлення релігійної свободи греко-католицької церкви активно проводяться оздоблювальні роботи в церкві та навколо храму.

Також отець Іван дбає і за духовний осередок парафії. При парафії діє активна група жінок, які моляться в спільноті «Матері в молитві». Щотижня проводиться катехизація дітей, які готуються до Першої Сповіді та Першого Святого Причастя. При парафії організовуються паломництва, під час яких проводяться Божественні Літургії та кожен вірник має можливість посповідатися. Особливою опікою парафії є молодь. Отець Іван приймає активну участь у житті школи та її учнів. Залучає молодь для участі в Різдвяних Вертепах. Коляди проходять досить майстерно і з любов’ю, під час яких проповідують Слово Боже та славлять народження Христа. Парафіяни є одностайними в своїй вірі та перебувають у мирі і злагоді.

[ngg src="galleries" ids="78" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Руські Комарівці вул. Шкільна, 1

неділя

9.00 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія

святкові дні

9.00 - Божественна Літургія

напередодні свят

17.30 - Велика Вечірня

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця прот.Іван Левко