Парафія Святого Миколая Чудотворця

Парафія Святого Миколая Чудотворця

Недалеко від центру міста Перечин, в ріку Уж вливається Тур'я — річка, що вінчає Турянську долину. За однією із версій, можливо, саме перетин цих двох водних артерій і послужив основою для походження назви міста. Перша письмова згадка про Перечин датується ХІІІ століттям. Статус міста - Перечин отримав в 2004 році.

У 1751 році згадують про дерев’яну греко-католицьку церкву Святого Миколая в Перечині.

На стрімкому пагорбі Гурка, обіч центра Перечина у 1763 році споруджено муровану базилічну церкву . Поруч - одноярусна дзвіниця зі старовинними дзвонами. З 1867 року по 1902 рік у греко-католицькій парафії Святого Миколая служив священик Гавриїл Чопей. За його служіння зроблено оформлення інтер’єру церкви, придбано для церкви маєток і три дзвони.

Встановлення Радянської влади на Закарпатті принесло нову політичну реальність. На території СРСР до 1949 року чинною залишилася тільки одна Мукачівська греко-католицька єпархія і тодішньою репресивною владою було докладено всіх зусиль щодо ліквідації єпархії. У 1949 році останню службу в греко-католицькій церкві Перечина відслужив отець Дезидерій Натоля. Тогочасна радянська влада забрала храм від греко-католиків і підпорядкувала його Московському патріархату.

На початку 90-х років, після легалізації греко-католицької церкви на Закарпатті, потрібно було наново створити громаду та відвоювати свій храм. 31 липня 1991 року офіційно було зареєстровано оновлену греко-католицьку громаду у Перечині. 7 січня 1993 року на Різдво Ісуса Христа першу службу Божу відслужив отець Микола Пайкош, біля церкви Святого Миколая. В ті часи вірники не мали де проводити богослужіння, оскільки православна громада не погоджувалася повертати храм та проводити почергово богослужіння. Декілька років греко-католицькі вірники у Перечині просто неба молились під дощем і снігом, в спеку і холод. Перебуваючи в безвиході звертались по підтримку до римо-католицької громади, проводили Богослужіння і у фізичному кабінеті школи-інтернату, і у будинку Милосердя. Назрівала конфліктна ситуація, шукаючи шляхи вирішення – перед владою ставилось питання про повернення відібраної фари та про виділення ділянки під будівництво нового греко-католицького храму.

07 листопада 1997 року громаді передали занедбану, пустуючу фару, в якій зусиллями вірників проведено ремонт. З 27 жовтня 1998 року греко-католицька громада змогла молитися у пристосованому приміщенні. Богослужіння тут з першого дня проводив отець Юрій Лущак (теперішній помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл).

28 серпня 1997 року рішенням Перечинської селищної Ради народних депутатів виділено ділянку під будівництво храму.

17 травня 1998 року владика Йоан Семедій освятив наріжний камінь під будівництво нового храму площею 550 м2 за проектом архітектора Степана Фекете, а також хрест біля майбутнього храму. З щирим бажанням прискорити хід будівництва вірники громади здебільшого самі трудилися на споруджені храму та вносили посильні пожертви. Упродовж п’яти років отець Юрій Лущак опікується будівництвом храму - не тільки організовує роботу, а й бере активну участь у будівельних роботах. Вів будівництво Михайло Молнар. Малювання у вівтарній частині виконав художник Тарас Данилич. Ікона «Миколай Чудотворець», виконана на склі - художник В.Щур. Престол і тетрапод виготовили Павло і Петро Ходаничі у 2003 році, жертовник у 2004 році. Іконостас створений Й.Волосянським, а ікони намальовані його донькою Ганною Бойко.

Освятив новозбудований храм Святого Миколая Чудотворця владика Мілан 25 травня 2003 року. В 2011 році храм оздоблено образами хресної дороги. На фасаді – мозаїка двох святих церкви: Святого Миколая Чудотворця та Блаженного Священномученика Теодора Ромжі виготовлена у 2014 році.

З 2003 року проведено реконструкцію фари, зроблено двоярусну споруду, де є катехитичний центр і житло для священників.

З вересня 2009 року парафією Святого Миколая Чудотворця опікується отець Мирослав Рябінчак. Окрасою проведення Богослужінь у храмі є молодіжний хор «Товариство Пресвятої Євхаристії» та дитячий хор «Квіти для Господа». При парафії проводиться катехизація дітей та молоді, ведеться праця з молодими подружніми парами. Організовуються щомісячні фатімські суботи, молитовні чування із св.мощами Миколая Чудотворця, прощі до наших святинь. При парафії діють спільноти: «Матері в молитві», «Спільнота Живого Ружанця». З березня 2015 року діє неокатехуменальна спільнота.

[ngg src="galleries" ids="43" display="basic_thumbnail"]

м. Перечин, вул. Жовтнева, 1

неділя

8.45 - Утреня
10.00 - Служба Божа, Вечірня
15.00 - Катехизація дітей 
16.00 - Дитячий хор (на фарі)
16.00 - Молитва Матерів, Ружанець

будні (понеділок)

8.30 - Молебень до Богородиці
9.00 - Служба Божа, Сповідь

будні (вівторок)

16.30 - Ружанець, Сповідь
17.00 - Служба Божа

будні (середа)

8.00 - Молитва за звільнення залежних від алкоголю, та інших залежностей
9.00 - Служба Божа, Сповідь

будні (четвер)

16.30 - Сповідь, Акафіст до святого Миколая
17.00 - Служба Божа

І п’ятниця

8.00 Сповідь
8.30 - Молебень до Серця Ісуса
9.00 - Служба Божа із суплікацією

Фатімська субота

8.00 - піша хода з фатімською Богородицею на Посьолок
17.00 - Велика Вечірня

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Миколая м.Перечин прот.Мирослав Рябінчак