Парафія Святого пророка Іллі

Парафія Святого пророка Іллі

Село Волосянка розміщене у гірській частині верхньої течії річки Уж, у підніжжі гір Бескид та Кучери. В історичних джерелах назва населеного пункту вперше згадується в 1691 році в документах Ужгородської домінії, де сказано, що воно засноване ще в 1549 році. Більшість істориків вважають Волосянку одним із давніх сіл Закарпаття. Відомий дослідник історії Закарпаття М.М.Лелекач у своїх працях вказує 25 населених пунктів, в тому числі і Волосянку, які угорський король Андрій ІІІ передав у володіння Ужгородському жупану Петру Пітуні, володіння якого у 1320 році перейшли до роду Другетів.

У писемних джерелах під 1751 роком в селі згадується дерев'яна церква Святого Архистратига Михаїла, з трьома дзвонами, та прикрашена всіма образами. Це була триверха споруда у бойківському стилі, що стояла за рікою. Церква Святого Михаїла існувала до 1914 року, можливо, ще й довше. Біля неї збудували нову муровану базилічну церкву Святого Архистратига Михаїла.

У 1947 році владика Теодор Ромжа на прохання віруючих с. Волосянка переводить отця Івана Чейпеша з села Підполоззя Воловецького району до села Волосянка. Він працював зранку до вечора, намагався встигнути всюди, оскільки обслуговував ще два села - Луг і Верховина-Бистра.

З приходом радянських військ на Закарпаття, а згодом повною окупацією краю - греко-католицька Церква зазнала переслідувань з боку нового режиму і у1949 році її формально ліквідовано. Отця Івана викликали у Великоберезнянське відділення КДБ, де пропонували підписати відозву про перехід на російське православ’я. Не погодився - забрали ключі від церкви (яку відібрано і передано російській православній церкві), наказали вибратися з фари і заборонили виконувати душпастирську роботу. Не зглянулись і над його чотирма дітьми. Отця Івана нікуди не хотіли приймати на роботу, і тому йому доводилося заробляти на хліб вантажником у селі Луг. 14 серпня 1950 року його заарештували, засудили на 25 років позбавлення волі. Отця Івана було вивезено в табори ГУЛАГу, де він важко працював у шахті № 29 міста Воркута (Росія). Через нелюдські умови праці в’язні табору повстали і висунули вимогу переглянути їхні справи. Але з ними розправилися, багатьох розстріляли. Серед них був і отець Іван Чейпеш. Йому завдали сім вогнепальних ран. 5 серпня 1953 року, у свої молоді 35 років і в десятилітній ювілей свого душпастирства, о.Іван Чейпеш відійшов у вічність.

Відроджену греко-католицьку громаду села Волосянка зареєстровано 13 червня 2003 року. Греко-католицьку церкву Святого Архистратига Михаїла повернути не вдалося, до почергового богослужіння у церкві православна громада не допускає греко-католицьких вірників і поступово стає потреба в будівництві нової греко-католицької церкви. Земельну ділянку для будівництва нової греко-католицької церкви подарував онук репресованого священика о. Івана Чейпеша. Освячення хреста, наріжного каменю та фундаменту нової церкви провів владика Мілан 31 жовтня 2009 року. Протягом трьох років тривало будівництво. Освячення завершеного храму провів єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан 3 липня 2011 року.

Парафією опікуються отець Сергій Далекорей та отець Василь Пітра. При парафії проводиться катехизація дітей та молоді, приготування до Першого Святого Причастя. Молодь приймає участь в різних заходах, які організовуються Мукачівською греко-католицькою єпархією.

[ngg src="galleries" ids="31" display="basic_thumbnail"]

с. Волосянка

неділя та святкові дні

12.00 - Божественна Літургія

будні (понеділок - п'ятниця)

9.00 - Божественна Літургія

субота

9.00 - Божественна Літургія
14.00 - Катехизація

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого пророка Іллі о.Сергій Далекорей

Сотрудник парафії Святого пророка Іллі о. Мирослав Плеша