Парафія Святого Василія Великого та Жінок Мироносиць

Парафія Святого Василія Великого та Жінок Мироносиць

Лумшори - село, що знаходиться в Перечинському районі Закарпатської області. Лумшори розташовані біля підніжжя найбільшої полонини Руна (Рівна). Полонина Руна (Рівна) - найбільша полонина Українських Карпат, це комплекс високогірних альпійських лугів, висота над рівнем моря яких сягає 1479 метрів, а площа - 1100 гектарів.

За переказами деяких вірників, в селі була дерев’яна церква присвячена Святому Василію Великому, яка згоріла. Не відомо, якого стилю вона була, хоч можна припустити, що була подібною на церкву в Лікіцарах (церкви збудовані приблизно в один час). Коли церква згоріла, то вірники ходили на Службу до сусіднього села Вільшинок.

З 1949 року парафія була в підпіллі. Декілька разів на місяць вдавалося привести греко-католицького священика для Служби, яка проводилася таємно по хатах місцевих греко-католиків. Вірниками села Лумшори в роки підпілля опікувалися священики о. Стефан Гафич, о.Юрій Федака. Отця Стефана Гафича 18 квітня 1949 року судова колегія Закарпатського обласного суду засудила на 25 років позбавлення волі з поразкою в правах на 5 років і конфіскацією належного йому майна. Після повернення з таборів ГУЛАГу активно включається в підпільну душпастирську роботу, хоч проводити священичу діяльність йому було заборонено і тим більше, що знаходився під пильним наглядом репресивних органів влади.

На початку 90-х років греко-католицька Церква вийшла з підпілля. Оновленою громадою села Лумшори продовжує опікуватися до 1998 року о. Стефан Гафич. З 1998 року вірниками села опікується о. Володимир Ковтик. Богослужіння проводились в будинках греко-католицьких вірників села. Завдяки сильному бажанню вірників мати свою церкву, 7 червня 2003 року єпископ Мілан освятив наріжний камінь під спорудження нової греко-католицької церкви Жінок Мироносиць. Сільська рада виділила земельну ділянку під будівництво церкви. У 2004 році священик о. Володимир Ковтик організував будівництво невеликої дерев’яної каплиці. Активну участь у будівництві приймав куратор Василь Гапак та інші небайдужі вірники села Лумшори. Вагомий внесок зробила дієцезія Лімбурга з Німеччини. 14 січня 2006 року владика Мілан освятив завершену будівлю каплиці Жінок Мироносиць.

У 2009 році в село Лумшори призначено о. Юрія Дудинець. У 2013 році за благословенням владики Мілана каплицю Жінок Мироносиць було розібрано, а в 2015 році перевезено до села Чорноголови де була зібрана, хоч і трохи в зміненому вигляді. 2 серпня 2013 року помічним владикою Нілом освячено наріжний камінь під будівництво нового храму в селі Лумшори. Почалося будівництво нової церкви Святого Василія Великого та Жінок Мироносиць.

В будівництві нового храму приймає активну участь новий куратор О.Ю. Гапак.

У 2014році побудовано нову дзвіницю, а два дзвони зі старої - перенесено до нової дзвіниці. Стара дзвіниця зберігається людьми на пам’ять про стару церкву. 14 січня 2015 року в празник Обрізання Ісуса Христа та святого Василія Великого помічний владика Ніл освятив новий храм Святого Василія Великого та Жінок мироносиць у с. Лумшори Перечинського деканату.

[ngg src="galleries" ids="49" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Лумшори

неділя та святкові дні

12.30 - Божественна Літургія

перша п’ятниця місяця

Сповідь
15.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Василія Великого та Жінок Мироносиць о.Юрій Дудинець