Парафія Святого Великомученика Дмитра

Парафія Святого Великомученика Дмитра

Село Луг розташоване у верхній течії річки Уж. Як згадують старші люди, колись у селі була каплиця. Сучасна невелика мурована церква базилічного типу була збудована у 1930 році. Церква не мала іконостаса і була прикрашена лише окремими образами.

У 1949 році будівлю церкви Вознесіння Господнього відібрано і передано російській православній церкві.

31 липня 1991 року було зареєстровано відновлену греко-католицьку громаду села. Греко-католицьку церкву Вознесіння Господнього не повернуто.

У 1994 році органами влади було прийняте рішення про почергове богослужіння, але православна громада не погоджувалася виконувати рішення. Богослужіння проводились біля церкви, а згодом в приміщені дитячого садочка.

Для будівництва нової греко-католицької церкви підібрали ділянку в центрі села, якою ніхто не користувався через її надмірну вологість. Довелося копати глибокий котлован і заливати надійний фундамент. На ділянці збудоване тимчасове приміщення, в якому проводилися богослужіння . Наріжний камінь освятив помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Юрій Джуджар на свято Святого Дмитра у 2002 році.

Зусиллями місцевих мешканців та небайдужих людей відбувалося будівництво нового греко-католицького храму. В тому часі греко-католицькими вірниками села опікується священик о.Сергій Слободянюк, який доклав багато зусиль до спорудження церкви. Значної фінансової допомоги надав архімандрит Бернард Бацковскі з Австрії.

Освятив завершену будівлю храму єпископ Мукачівської греко- католицької єпархії владика Мілан 29 жовтня 2006 року.

При парафії діє спільнота Матері в молитві, проводиться підготовка дітей до тайни Першої сповіді та Першого причастя.

Парафією опікуються отець Сергій Далекорей та отець Мирослав Плеша.

[ngg src="galleries" ids="33" display="basic_thumbnail"]

с. Загорб

неділя та святкові дні

10.00 - Божественна Літургія

будні

9.00 - Божественна Літургія

субота

14.00 - Катехизація

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Великомученика Дмитра с. Луг о. Сергій Далекорей

Сотрудник парафії Святого Великомученика Дмитра с.Луг о. Мирослав Плеша