Парафія Святого Великомученика Георгія Побідоносця

Парафія Святого Великомученика Георгія Побідоносця

Свято-Юріївська парафія заснована навесні 2000 року о.Іваном Тидором і є досить молодою. Влітку 2000 року на пустирі встановлено та освячено владикою Іваном Семедієм великий хрест, а восени 26 жовтня міська рада офіційно виділила цю ділянку в мікрорайоні Червениця громаді парафії. Спочатку вірники молилися у тимчасовій капличці, яка була збудована у 2002 році, адміністратором парафії тоді був о. Василь Бляшин. 28 квітня 2002 року тодішній єпископ-помічник Юрій Джуджар освятив місце під спорудження храму св.Великомученика Юрія. Освячення наріжного каменя провів владика Мілан, та почесний гість Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович 26 червня 2004 року. А от 30 жовтня 2011 року громада вже перейшла до новозбудованої церкви. 6 травня 2012 року було проведено владикою Міланом освячення храму. До речі, автором проекту є Арнольд Медвецький. Поряд з церквою Святого Великомученика Юрія 17 червня 2014 року розпочато будівництво Монастирю Святого Герарда по вулиці І.Маргітича,23.

Після легалізації греко-католицької церкви в Україні, на запрошення тодішнього владики Івана Семедія редемптористи відновлюють свою місійну діяльність на Закарпатті. У 1996 р. відкривається перший монастир ЧНІ у смт. Королево, де о. Юрій Рак працював протягом 9-ти років. Теперішній єпископ Мілан запропонував редемптористам здійснювати свою місію в Ужгороді і у 2008 р. передав Свято-Юріївську парафію в мікрорайоні Червениця монахам Чину Найсвятішого Ізбавителя, а адміністратором призначив - ієромонаха Юрія Рака. Зараз тут місійна станція. Представники ЧНІ в обласному центрі займаються, крім духовної праці, ще і будівництвом монастиря.

Парафія святого Великомученика Юрія по волі збільшується. Вже встановлено дзвіницю, є 3 дзвони з Польщі, найбільший – вагою 350 кг посвячений Матері Божої Неустанної помочі, другий (190 кг) посвячений св. Альфонсу, і третій (100 кг) - Cвященномученику Теодору Ромжі.

Монахи Чину Найсвятішого Ізбавителя стараються розвивати духовну працю серед своїх вірників. Богослужіння проводиться кожного дня, крім четверга, коли монаша спільнота проводить Богослужіння в Ужгородській міській лікарні та опікується хворими. Проводиться катехизація дітей та молоді в парафії та в загальноосвітній школі №4 міста Ужгород. Готують з дітьми концертну програму - спільна участь у святкових заходах є дуже важливою як для батьків, так і їх дітей. По неділях відбуваються зустрічі вірників «Матері в молитві», спільнота «Роза Архібратства св.Ружанця». Завдячуючи закордонним благодійним організаціям, громада займається ще і каритативною діяльністю.

м.Ужгород, вул.Срібляста,17

неділя

9.00 - Утреня
10.00 - Божественна Літургія
17.30 - Молитва св.Ружанця
18.00 - Божественна Літургія

святкові дні

9.00 - Божественна Літургія
18.00 - Божественна Літургія

будні (понеділок, вівторок, четвер, субота)

7.30 - Божественна Літургія

будні (середа, п’ятниця)

7.30 - Божественна Літургія
18.00 - Божественна Літургія

субота, предпразденство

Вечірня

четвер (міська клінічна лікарня)

15.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Адміністратор парафії Великомученика Георгія Побідоносця о.Юрій Рак, ЧНІ

Член монашої спільноти, о.Марко Крішка, ЧНІ