Парафія святих апостолів Петра і Павла

Парафія святих апостолів Петра і Павла

Мальовниче село Вишка розташоване високо у гірській місцевості в долині річки Уж. Село засноване на початку XVII століття на території, яка належала роду графів Другетів.

Згідно з переказами, перша дерев'яна церква стояла на пагорбі Розтоцький Верх, але згоріла, а хрест, нібито, перекинули на Михайлівський пагорб, де збудували другу церкву, яка теж згоріла.

У 1700 році було збудовано бойківський триверхий греко-католицький храм Архистратига Михаїла. Спочатку споруда мала класичну бойківську форму з найвищим центральним верхом. У другій половині XVIII століття шатровий верх над бабинцем замінили каркасною дзвіницею, більшою за центральний верх. У вежі три дзвони. Середній з них відлитий у знаменитого майстра по виготовленню дзвонів Ференца Егрі у 1924 році.

У 1949 році радянською владою заборонено діяльність греко-католицької Церкви, в храмі почали звершувати богослужіння священики РПЦ московського патріархату. Регресивна діяльність пастирів відобразилась не лише у житті парафіян, а й на стінах храму, нещодавно архітектурну пам’ятку, велич і красу було спотворено і вкрито бляхою.

В с. Вишка є багато комплексів для туристів, в одному із комплексів «Зоряні Карпати» за бажанням власника та його родини у 2010 році було споруджено дерев’яний храм святих апостолів Петра і Павла на славу Божу і всіх бажаючих молитися в ньому.

12 липня 2010 року єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан у співслужінні із владикою Богданом Дзюрахом - помічним єпископом Києво - Вишгородської архиєпархії УГКЦ, провели освячення новозбудованого храму.

З моменту проведення богослужінь до храму поступово приходили жителі села, люди свідомі своєї прабатьківської віри і 27 січня 2011 року було зареєстровано відновлену греко-католицьку громаду в селі Вишка. З того часу греко-католицькими вірниками села опікуються священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

На території туристичного комплексу споруджено музей мініатюр церковних будівель, освячений владикою Міланом після вечірнього богослужіння у празник святих апостолів Петра і Павла 2014 року.

12 липня 2015 року Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди храмового празника Верховних апостолів Петра і Павла та п'ятої річниці з дня освячення храму в селі Вишка, очолив владика Іриней Білик, канонік римської папської базиліки Санта Марія Маджоре. Перед Архиєрейською Божественною Літургією відбувся процесійний обхід храму з мощами святих апостолів Петра і Павла та святого Івана Павла ІІ, які місцева громада та прочани змогли вшанувати. Під час Архиєрейської Божественної Літургії з єпископом співслужили: о. Андрій Кейнез, сотрудник місцевої парафії, о. Василь Данилаш, декан Великоберезнянського деканату Мукачівської Греко-Католицької єпархії, о. Никанор Лоїк, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового м. Києва, о. Олег Федоренко, СДБ, і диякони Петро Токач та Андрій Бонис.

В храмі є поставлені мощі святих апостолів Петра і Павла та святого Клемента папи римського, які перебувають там постійно.

В даному часі вірниками села опікується греко-католицький священик о. Павло Ман.

[ngg src="galleries" ids="30" display="basic_thumbnail"]

с. Вишка

неділя та святкові дні

12.00 - Божественна Літургія
Недільна школа для молоді

Сотрудники парафії:

В церкві служить о. Павло Ман